Jump to content
Sign in to follow this  
King_PatryQ

Czy to ospa? (Film)

Recommended Posts

Filmik kiepskiej jakości, ale wydaje mi się że jest to ospa, podawaj CMF i daj temperaturę 31*C.

Ja tam niczego nie widzę, niestety... Dobry byłby dodatkowy opis objawów, nietypowych zachowań i zbiornika.

Jeśli to ospa, to dokończ kurację Ichtio (nie ma potrzeby zmieniać na CMF). Z podnoszeniem temperatury ostrożnie - pomaga w leczeniu, ale tylko jeśli nie przekracza max dla obsady ;) Wtedy obowiązkowo zwiększ napowietrzanie.

Noo przynajmniej na tym gupiku na dole widać białe kropki, ospa na bank.

Mam w akwa. Neony, krewetki amano, ramirezy, kosiarke, slimaki hellenki i mase gupukiow. Wczesniej mialem w akwa okolo 28*C chociaż mniej bylo ustawione. Teraz na grzalce ustawilem okolo 31. Czy to nie za dużo dla moich ryb?

Wysłane z mojego GT

Na kosiarki za małe akwa, 30 stopni zrób na jeden albo na dwa dni, później stopniowo obniżaj temp do ok. 26 stopni.

Za małe dla kosiarek? Chyba nie. Mam na razie 1 ale nawet jak bym miał wiecej to było by ok.

Mam stopniowo obniżać, ale jak stopniowo? 1 stopien co kilka dni do konca kuracji?

Wysłane z mojego GT-N7100

1 stopień na dzień. Jak masz jedną kosiarkę to ok, ale na stadko min. 150l.

Are you joking ? Na kosiarki minimum 120 cm, do tego to są ryby stadne. Uważasz, że spokojnie mógłbyś do 112 puścić 5 ryb o długości 15 cm, gdzie to wyczytałeś, a raczej skąd ta wiedza?

Ja przy ospie wcale nie podnosiłem, aż tak temperatury, wystarczy 27 stopni.