Skocz do zawartości

Pielęgniczki ramireza - dziwne zachowanie


herod12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj założyłem temat w celu identyfikacji 2 ramirezek, które kupiłem okazały się być one samiczkami

pielegniczki-ramireza-czy-to-parka-t57567.html <--- temat pierwszy

Polecono mi kupić samca tak też zrobiłem.

Dziwi mnie tylko jedno wszystkie trzy rybki zachowują się tak jak by miał jedną płeć(ganiają się i walczą ze sobą). Czy zatem na pewno dobrze został one przez użytkowników forum zidentyfikowane. Jeśli zdjęcia są złe to proszę napisać to zrobię nowe w lepszych ujęciach.

 

Czy zatem samiec pozwolił by sobie na by był goniony przez mniejszą samice(zdjęcie numer dwa z pierwszego tematu) bo tak też się dzieje.

pielegniczka-ramireza-samiec-t57584.html <------ temat drugi

 

Chcę mieć 100% pewność.

 

Proszę, żeby osoba odpowiedzialna za zamykanie otwieranie tematów itp. nie zamykała tego wątku bo być może będę miał kilka pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki ramireza trzyma się w parach ale jeśli kupisz samca i samice nie zawsze oznacza to parę.

Ogólnie u pielęgniczek walka o terytorium i ustalanie hierarchii to normalne zachowanie.

Zdarza się, że samiczka dominuje i może zaganiać drugą lub nawet samca... wszytko zależy też jak duże masz akwarium,

ile kryjówek, parametry wody, podłoże itp. Dodatkowo należy uwzględnić 'stres' rybek związany z zmianą akwarium, sposobu karmienia itp.

więc daj czas na zapoznanie się im z nowym otoczeniem, dobraniem w 'parę' itd.

To nie jest tak, że 'pstryk' kupuje 2 rybki, jest parka i już mają być młode... na wszytko trzeba czasu i cierpliwości. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może troszkę 'zakręciłem' więc tak:

a) jak duże jest akwarium?

b) ile dni temu wpuszczałeś ryby? (kiedy samiczki, kiedy samca)

Skrót mojej myśli z postu wyżej:

Jeśli samica była wcześniej w akwarium i jest 'dominująca' to normalne że może ganiać samca oraz 'słabszą' samicę.

Przypuszczam (pewien nie jestem), że jak samiec się oswoi z otoczeniem to właśnie z tą 'silną' samiczką może stworzyć parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 60 litrów więc tylko jedna para wchodzi w grę.

Samca kupiłem wczoraj, więc dziwne jest to żeby samiczka, która dzień wcześniej była wpuszczona tak szybko zaczęła dominować. Różnica jednego dnia to nie wiele. Przynajmniej tak mi się wydaje.

A może to nie jest samiczka?

http://pokazywarka.pl/696g96/

Tutaj jest link niby do dwóch samiczek, które mam. Na drugim zdjęciu jest właśnie ta dominująca i to bardzo.

 

Dodaje również nowe zdjęcia.

Samica:

http://pokazywarka.pl/xeh3k1/

Samiec:

http://pokazywarka.pl/hdzdzt/

 

Trzecią samiczkę odizolowałem z powodu tego, że była zbyt agresywna wobec pierwszej. Widać na zdjęciach poobgryzane płetwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 100% pewności ale według mnie to są 3 samiczki tyle że to nie jest dzika odmiana tylko jakieś hodowlane odmiany samiec niema turkusowych cętek na tej czarnej plamie a twój ma.U ramirezek zwłaszcza młode czasami ciężko określić płeć tym bardziej na podstawie zdjęć,a jeszcze jak do tego dochodzą jakieś pomieszane odmiany hodowlane to tym bardziej jest kłopot.Zwróć uwagę na czarną plamkę u samca i samicy to najpewniejsze kryterium

post-17156-13685174167134_thumb.jpg

post-17156-13685174167489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Samiec jak i samiczka mają turkusowe plamki na czarnej kropce. Obecnie rybki się stabilizują wyznaczają tak jak by swoje rewiry, gdy dochodzi do walk między nimi to wygląda to w następujący sposób.

Pierw rybki stają do siebie bokiem i w taki dziwny sposób wachlują ogonem, jeśli żadna nie odpuszcza zaczynają się atakować i starać przegonić.

 

Nie mam sił już do tych sklepów akwariowych. Od pewnego czasu mam wrażenie, że wsadzają ryby o jednej płci do zbiornika a ludziom sprzedają kit, że to parka.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tym razem od końca:

Nie mam sił już do tych sklepów akwariowych. Od pewnego czasu mam wrażenie, że wsadzają ryby o jednej płci do zbiornika a ludziom sprzedają kit, że to parka. [/img]

Sklepy nastawione są na 'zysk' albo sprzedają 'kit' albo sami nie wiedzą z czym mają do czynienia i to żadna nowość.

 

wygląda to w następujący sposób.

Pierw rybki stają do siebie bokiem i w taki dziwny sposób wachlują ogonem

Ten fragment pasuje do opisu zachowań związanych z tarłem. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filmik, który przedstawił locdog świetnie obrazuje ich zachowanie.

 

al1212

Ten fragment faktycznie ale tam było dalej jeszcze i to już nie wygląda jak zachowanie z którym rybki przystępują do tarła. Kiedyś miałem ramirezy i sam rozróżniałem ich płeć. Ale wtedy w sklepach były zupełnie inne osobniki. Było widać co jest samcem a co samicą. Teraz patrze na te ryby i nie wiem czy to samczyk czy samiczka. Przyglądam im się dokładnie i dalej nie wiem.

Muszę mieć 100% pewności, że te 3 ryby to samice. Bo teraz już nie wiem jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...