Jump to content

Dylemat co do resetu


Recommended Posts

Witam !

 

Mam dylemat, ponieważ moje nie całe 100 litrowe akwarium stoi sobie już dobre 2 lata jak się nie mylę i szkoda mi robić je resetować. Wszystkie rośliny musiał bym po wykładać, a bardzo ładnie się już rozrosły, a po za tym jestem na etapie robienia sobie trawniczka z Języczników Australijskich, tak więc ogólnie szkoda mi to wszystko wywracać do góry nogami. Jakie macie zdanie na ten temat chciałbym wiedzieć :)

 

Pozdro :D

 

Zapodaje 2 różne foty dla jasności, to są nieco starsze zdjęcia. Trochę tu Photoshopa jest :P tak, że tego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z kolegą wyżej. Mi również nie podchodzi to podłoże. Zmieniłbym jeszcze twoje tło na czarny brystol oraz wyrzucił kokosy. Nie lubię ich w akwariach.

Link to comment
Share on other sites

Zrób małe przemeblowanko jak radzą koledzy, może zmień filtr na zewnętrzny i pielęgnuj trawniczek, który zakryje żwir.

Nie rób restartu bez konkretnego powodu, zaoszczędzisz sobie masę nerwów i stresów ;)

Link to comment
Share on other sites

Co racja to racja , ja mu tylko powiedziałem jakby miał robić restart to tylko po to , aby zmienić podłoże ( to tylko propozycja ) :) :) kokos obwiąż jakimś mchem , będzie dużo lepiej wtedy.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, że długo nie odpisywałem. Dzięki za rady, korzenia to bym chętnie dał :D. Kokosy zostawię bo mi się podobają, a tło kiedyś miałem ciemno niebieskie, ale dostałem na urodziny to i jest nawet ok. Jak mówicie, że reset nie to szkoda zachodu :D

Link to comment
Share on other sites

Jak w swoim akwarium wymieniałem podłoże to rurka 16 mm do układania kabli elektrycznych wciśnięta w wąż giętki 16/22 i za pomocą tego ustrojstwa spuszczałem wodę do wiaderka wciągając jednocześnie podłoże. Zero jakiegokolwiek syfu i wszystko wyzbierane 2 wiaderka spuszczonej wody wystarczą na pozbycie się około 10-25kg podłoża 8-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...