Skocz do zawartości

Akwarium 150l, co można by zmienić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam kilka pytań co może być nie tak w moim akwarium, co można by było ew. zmienić, co dodać, czego się pozbyć... :)

I w najbliższym czasie bede kupował roślinki, to możecie polecić jakie będą ładnie wyglądały i pasowały rybkom przy takim litrażu akwarium

Wiec tak.

 

Rybki:

1x Skalar (dorosły)

2x Skalar Żaglowiec (po około 2miesiace)

3x Molinezja Black Molly

1x Mieczyk Hellera

5x Pawie oczko- Gupki

4x Gurami

5x Platka (Varatatus)

3x Glonojad

 

Ślimaki

3x Ampularia

Kilkanaście Świderków

 

Roslinka to tylko Jedna Żabienica

 

Podłoże to kamyczki Bez ostrych krawędzi (0.5cm - 1,5cm)

 

Filtr 400l/h, Grzałka 200W

 

Parametry wody

pH - 6.8

 

Temperatura w zakresie od 25 do 28 stopni ;)

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to filtr? Wydaje mi się troche słaby. Podaj wymiary akwarium. Z roślinek polecam Ci Hydrocotyle tripartita sp. Japan. Kliknij na moje akwa 54l i zobacz jak wygląda gdy się rozrośnie.

Aha i jeszcze co do obsady... troche za dużo gatunków ryb. Zastanów się co najbardziej Ci sie podoba i zredukuj troche obsade. ;) Lub załóż temat w dziale obsad. Wtedy podaj parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest niby do akwarium max 150l, to takie jak moje, Jakos daje rade :)

A z gatunków ryb to chyba zrezygnuje z Platek i Gupikow, ale zastąpię je Z dziesięcioma neonkami.. :)

 

Co do roślinek myślałem nad Dużym rozrośniętym Nurzańcem w rogu akwarium..Choć to u Ciebie w akwarium też ładnie wygląda.. ;)

 

Masz ostatnią szansę i będzie bonus... Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Instrukcji na filtrze pisze ze jest on przeznaczony do zbiorników max 150l. Na kubełek w chwili obecnej mnie nie stać, wiec filtr musi zostac przynajmniej do czerwca.

 

Nadal nie za ciekawie... Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400l/h w 30l to "lekka" przesada...

Pysio, filtr przeznaczony do max 150l w zbiorniku o takim litrażu jest absolutnym minimum, więc można go uznać za odpowiedni chyba w przypadku gdy nie ma w nim obsady. Weź to pod uwagę przy wymianie filtra. Lepiej zaopatrzyć się w taki z większą przepustowością i ewentualnie zmniejszyć przepływ, bo jeśli będzie chodził na najwyższych obrotach a okaże się że to za mało, to niestety nie wyczarujesz więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...