Skocz do zawartości

Ile Galaxy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Trochę żeby spełnić swoje dawne hobby (kiedyś, lata temu 100l z pielęgnicami) namówiłem rodzinkę na małe akwarium - 30l (40x25x30cm).

 

Wodę mam (kranówę):

ph 8,1

twardość ogólna 10.3 °dH

 

Wiadomo, parametry można modyfikować jak coś.

 

Teraz do sedna.

Mieszkam w Jaśle na Podkarpaciu i w sumie daleko stąd do jakiejś cywilizacji ;)

W sklepie powiedzieli, że mogą zamówić dla mnie galaxy ale minimum 10 szt. Wiem, że to za dużo i tu pytanie: Czy ujdzie taka ilość czy nawet się w taki 'interes' nie pchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting, Nantai, dzięki za odpowiedzi.

 

Nantai, czy wybierałeś specjalnie płeć (przyznam szczerze, że nie zagłębiałem się w temat dymorfizmu u Galaxy)?

 

W sumie najlepiej byłoby znaleźć jakiegoś wspólnika do zakupu, ale spróbuje wcześniej negocjować w zoologu.

 

Sverting, gupiki odpadają - nie podobają się żonie, a że cały pomysł akwarium się jej średnio widzi więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy połączysz iwagumi (kamienie) i ryuboku (korzenie) to wyjdzie z tego mizube. ;)

 

ps. Sverting w poprzednim poście pisałeś o sposobie na 1 rok posiadania akwarium na argument na nie: słomiany zapał. Możesz się podzielić tym sposobem? :)

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy połączysz iwagumi (kamienie) i ryuboku (korzenie) to wyjdzie z tego mizube. ;)

Cóż człowiek uczy się całe życie ... ;)

 

Pytanie nr 2.

Co polecacie na dół?

Krewety? Kirysy?

 

Słyszałem, że kirysy pigmeje są chorowite, ale usłyszałem to w zoologu więc ...

 

,Lamerskie, pytanie (nr 3.) Czy można połączyć kirysy z krewetkami, pod względem typów i pod względem wielkości akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 1+2 nie specjalnie.

Znaczy chodziło mi albo albo a nie jedne i drugie.

 

A parka Neolamprologus multifasciatus lub Altolamprologus compressiceps "Shell" odpada całkowicie?

Nie wiem jak z dostępnością w mojej 'dziurze' bo nie dość, że dziura, to jeszcze brak PKP a PKS ledwo dycha :D

 

I jeszcze mam czynnik w temacie rybki mają być ładne ... [ilustracja muzyczna:

]

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...