Jump to content

Obsada do 200L - krewetki


slaymer
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

 

Dysponuję standardowym zbiornikiem 200l, parametry wody

twardość - 12,5 niemieckich

pH - 6,5

 

Co bym chciał. Raczej ogólne, z typowym "musisz mieć" - krewetki. Z racji dzieci oraz radości z udanego odchowu narybku, chciałbym również umieścić tam żyworódki. I tu moje pytanie, czy takie połączenie jest akceptowalne, czy raczej nie bardzo. Jeżeli tak, to poprosiłbym o zaproponowanie obsady, z uwzględnieniem krewetek (jakie i ile sztuk). Dziękuję z góry.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mam być szczery, to nie bardzo rozumiem potrzeby żyworódek. Dodatkowo, jeśli chcesz mieć krewetki, to każda ryba która ma pyszczek wielkości tego skorupiaka odpada w przedbiegach. Krewetki w 200l są trochę marnowaniem dużego zbiornika, bo nie wykorzystasz jego potencjału. W 200l mógłbyś mieć parkę niewielkich pielęgnic i np harem mieczyka. Łatwo byś odchował dziesiątki młodych ryb podczas każdego miotu, bo cichlidae pilnują swojego narybku.

 

Jeśli się upierasz przy krewetkach, to nic większego niż gupik, albo niewielka platka nie może się znaleźć w akwarium, bo momentalnie skasuje Ci wszystkie dziesięcionogi.

Link to comment
Share on other sites

Jak dzieci chcą krewetki, to radzę postawić dla nich 30 litrów. To więcej niż potrzeba, a nie ma co się bać. Krewetki w 200l są beznadziejne do obserwacji. Wypatrz sobie z czterdziestu centymetrów krewetkę o długości 3 cm, i to jeszcze w zielsku. To się kupy nie trzyma. Jak dzieci chcą krewetki, to postaw sobie kostkę 30x30x35 i zrób ją pod krewetki od początku do końca. 200 przeznacz na ryby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...