Skocz do zawartości

[112l] Moje 112 litrów-ogólne-proszę o opinie


ugryz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

chcę Wam przedstawić moje akwarium.

Proszę o opnie czym jeszcze mogę je obsadzić, ponieważ mam jednego większego agenta (giętkoząb wielopłetwy) raczej wchodzi w rachubę coś z przodu, bo z tyłu to on panuje.

Krótki opis baniaka:

Pojemność:

122 litrów

 

Oświetlenie:

1x20W T8

1x18W T8

 

Podłoże:

IchthyoTrophic PRO H2O

 

Filtr:

zewnętrzny JBL e700+deszczownica

 

Ozdoby:

Korzeń Red Moor Wood x2 (połączone)

 

Roślinki:

To co widać

 

Pływają:

 

4x Żałobnoczka

3x Neon

2x kosiarka

2x sumik szklisty

2x hokejówka

2x kirysek albinos

4x mieczyk

2x molinezja

4x gupik

1x wielkomość Giętkoząb

post-17246-13685174139413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm,

 

jeżeli chodzi o ryby to na pewno znikną mieczyki, gupiki i molinezje. Muszę je czymś zastąpić.

Co do parametrów to się nie wypowiem, jestem jak na razie na początku tej ścieżki i nie doszedłem jeszcze do testów wody. Ale szybko to nadrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podłożu lepiej by było dodać więcej roślin , na razie pusto. Dla giętkozęba za małe akwarium , jak podrośnie zje te ryby które zmieszczą się mu do pyska. Obsada bardzo pomieszana :/

 

Giętkiego dostałem od poprzedniego właściciela i ciężko mi się go pozbyć, ma teraz ok 18 cm i jak na razie przepływa obojętnie przy innych rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x Żałobnoczka

3x Neon

2x kosiarka

2x sumik szklisty

2x hokejówka

2x kirysek albinos

4x mieczyk

2x molinezja

4x gupik

1x wielkomość Giętkoząb

To więc tak:

Kosiarki - OUT

Mieczyk - OUT

Giętkoząb- OUT.

 

To jest pewniak. Ryby za duże na 80cm baniak.

 

Teraz tak -

 

3x Neon

2x Sumik szklisty

2x Hokejówka

 

Wybierasz jeden z tych gatunków i tworzysz porządne stado. Pozostałe 2 gatunki - OUT.

 

Jeżeli idziesz w ryby lubiące miękką wodę (czyli w/w stadne gatunki) musisz zrezygnować z molinezji i gupików.

 

Jeżeli zaś wolisz zrezygnować z wszystkich stadnych to wybierz jeden gatunek Poecilia ponieważ na dwa nie ma tutaj miejsca. Te ryby szybko się mnożą, a w dodatku zasiedlają te same partie wody.

 

2x Kirysek albinos. Jest to Corydoras paleatus. Jeżeli zdecydujesz się na Neony/ Hokejówki to dokup tym kiryskom jeszcze z 4 kompanów; moga być to albo też albinosy, albo ich forma nominatywna czyli szara w ciapki.

 

Czyli reasumując...

 

Możesz mieć:

 

Neon/ Hokejówka ok. 10sztuk

Kirysek 6sztuk

I dodać do tego przykładowo pielęgniczki (Do wyboru masz dużo, ale osobiście proponuje Trójpręgą/ Agassiza lub np Boliwijską.

 

Lub zostawić Sumiki szkliste, dokupić im kompanów i dodać np prętniki/ bojowniki oraz piskorki.

 

Lub zostawić molinezje i dokupić do nich parkę pielęgnic Meeka/ Miodowych/ Honduran Red Point/ Sajica.

 

 

Niestety podłoże wybrałeś koszmarne. Przy pielęgniczkach/ pielęgnicach nie możesz sobie pozwolić na coś takiego i musiałbyś dosypać im piachu.

To samo tyczy się wszystkich dennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...