Skocz do zawartości

biały pył na roślinach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z białym pyłem na roślinach, proszę o identyfikację i jak z tym walczyć?

Kilka zdań o baniaku:

63 l mój pierwszy baniak, 9 dni po zalaniu bez ryb

światło T8 15W świeci 6 h dziennie ale w pierwsze 3 dni z powodu braku wiedzy świeciło 12h

temp. 25 stopni

Filtr chodzi 24h aqua el fan 1 plus

podłoże: żwirek bazaltowy

rośliny: 6 szt. głównie anubias i żabianica. 2 dni temu przesadziłem do doniczki Ophiopogona, był w baniaku też z powodu braku wiedzy.

Baniak stoi w ciemnym miejscu daleko od okna i grzejnika.

Nie robiłem jeszcze testów i podmiany wody, zamierzam badać od poniedziałku ( muszę kupić testy ), ale może bez pomiarów wiecie co to jest?

Dodam jeszcze, że po 4 dniach od zalania w celu przyspieszenia rozwoju baniaka dodałem 2 listy jedzenia dla rybek a dzisiaj zauważyłem robaki na szybie. Oczywiście zaraz wbiłem na forum i szukam :D, są to nicienie (kilka sztuk ) w przewadze i może z 3 wypławki ( tyle zauważyłem ) Podobno to jest oznaka, że baniak dojrzewa i po obsadzie rybki je zjedzą na śniadanie. Poprawcie mnie jeśli się mylę!!

 

post-17051-13685174086431_thumb.jpg

post-17051-13685174086152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czy robi mi się osad na powierzchni wody i nic takiego nie zauważyłem. Jeśli chodzi o robaki to raczej bym stawiał na nicienie porównałem zdjęcia z wirkami i rozmiarowo też wskazuje na nicienie mają one do 5 mm nie więcej.

Może ktoś jeszcze się wypowie na temat osadu co to może być? i czy robaki są dobrym objawem czy złym?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na pleśń,nie opadło to żarcie przypadkiem na te rośliny?

Nie sądzę bo to były raptem 2 płatki. Pleśń to ciekawa opinia tylko popraw mnie jeśli się mylę ale ja znam pleśń jako klejącą maź, chyba że w wodzie jest inna a jeśli nie jest to chyba nie pleśń bo jak lekko poruszę roślinę to pyłki odpuszczają i wciąga je filtr. Po jakimś czasie znów się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...