Skocz do zawartości

Rośliny do akwa. 120x50x50/120x40x50 CW


Kabina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to zacznijmy od początku :)

Na zbiornik sie nie moge zdecydować, a raczej czekam czy uda mi sie ogarnąć tą 240, jeśli nie to kupuje 300l :) Ale nie o tym chciałem :)

Biotop: myśe o CW z obsadą :

4x skalar żaglowiec (docelowo 1+1 ew 2+2)

40x bystrzyk

1+3x pielęgnica kakadu lub agassizzi

10x hokejówka

3x sum kiryśnik

15x kirysek pstry

Na podłoże planuje wrzucić czarny żwir ok 5mm wymieszany gdzieniegdzie z piaskiem. Na ozdobę troche kamieni (jeśli macie pomysły jakie będe wdzięczny) do tego troche korzeni :)

I tutaj pojawia sie problem bo nie wiem jakie roślinki wrzucić do tego baniaka x( Nie chce żeby było zbyt zarośnięte. Myślałem żeby ogarnąć sadzenie mniej więcej tak:

240l: bez 2 planu pierwszy na całej długości przy szybie z 'jałowymi' plamami tył kilka 'krzaczków' dających ładne tło rybką :)

300l: w tym przypadku 1 plan będzie troche mniej bogaty z wiekszą ilością widocznego podłoża 2 plan gęsto będzie przy ściankach natomiast 3 plan pozostaje bez zmian.

Jeśli macie pomysły co do roślin lub aranżu będe wdzięczny jeśli je tutaj przedstawicie :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje Kabina :)

 

Edit:

Chcę do tego zrobić własną pokrywę jednak mam pewien kłopot... Jakie oświetlenie?? Bo mam 2 rozwiazania i oba wydają się kichą przy zastosowaniu większej ilości świetlówek (mam na myśli 4x39W przy 300l) x(

Rozwiązanie 1: http://imageshack.us/photo/my-images/828/p6020128.jpg/ zdjęcie zaporzyczone z http://jelczlaskowice.pl/Zakladanie-akwarium-300-litrow-opis-i-fotorelacja?page=3

Rozwiązanie 2: http://4.bp.blogspot.com/-J1pTFhJXdAA/UKkm5mHOO4I/AAAAAAAAAKQ/FWfa7-KAgoA/s1600/o%25C5%259Bwietlenie_dzienne.JPG zdjęcie zaporzyczone z http://blog.ingensol.pl/2012/11/pokrywa-do-akwarium-ze-spienionego-pcv.html

 

W pierwszym przypadku nie mam dostępu do środka przy założonej obudowie co utrudnia prace porządkowe.

Natomiast w drugim przypadku bd brakować światła przy pracach porządkowych.

 

Tak więc jestem w kropce :/ Jeśli macie jakieś pomysły prosze o pomoc :)

 

P.S. Do admina przepraszam że wszystko w jednym temacie ale szkoda zaśmiecać forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie lekko załamałeś bo już sobie wyobrażałem jak bd sobie "siedziały" na mchu i niskim trawniku x( Bo mój kiryśnik (obecnie ma jakieś 13cm bez wąsów) jest bardzo spokojny i roślinek wyrwać się mu nie zdarzyło :/

No nic pozostaje 2 i 3 plan. A jakie rośliny przy tej obsadzie i oświetleniu (planowane minimalne 0,52W/1l) mogę w nim umieścić żeby pasowały do biotopu CW i dawały ładną aranżacje, jednocheśnie byłoby dobrze gdyby nie wymagały zbyt dużego doświadczenia w ich uprawie :)

P.S. Ale na korzeniu moge posadzić troche mchu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ryb wystarcza niewielkie. Ja mam 22W/70l i 2 x 36W/112l, więc około 0,3-0,35 na pewno jest wystarczające dla ryb.

 

Co w ogóle za akwarium planujesz? Co ono ma przedstawiać sobą? Holender? Czy coś normalnego?

 

Porównanie jest takie: Jeśli Twój pokój ma 3x4x2,5m, to ma jakieś 15m3, czyli 15000l. O,5W/l odpowiadałoby w takich warunkach pobudką przy pomocy 7500W lampy. Znowu na powierzchnię to jest 625 W/m2. Zwykła żarówka ma 60W. Czyli na każdy metr kwadratowy świeci 10 żarówek 60W, a na cały pokój odpowiada to 120 żarówkom 60W. Odejmijmy spore odbicie światła i przeciętną przepuszczalność wody - 80 żarówek. Swój pokój oświetlasz jednocześnie dwoma, czterema, w ekstremalnym przypadku może sześcioma żarówkami. I jest jasno, nawet bardzo. A przeciętna ryba akwariowa żyje w takich warunkach:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wygląda Ci to na takie solarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w taki razie w zupełności wystarczy mi 0,26W/1l tzn 2x39W?? :) Czy może dać 3 mniejsze żeby uzyskać równe 0,3?? :)

No to 1 problem rozwiązany :)

A masz jakieś pomysły jeśli chodzi o roślinki?? :)

 

nemo130: To dział obsady, temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...