Jump to content
Sign in to follow this  
eqska

młode barwniaka czerwonobrzuchego

Recommended Posts

Witam, mam młody narybek barwniaka, rodzice się nim opiekują, na_razie jest wszystko oki, :) ale jestem niedoświadczonym akwarystą i nie wiem czy mam robić podmianę wody tak jak zawsze? Ja leje wodę z kranu, ale dodaję uzdatniacz i bakterie, nawóz to wszystko nie zaszkodzi małym rybkom?

 

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co wam te wszystkie uzdatniacze i bakterie, przecież jak zbiornik jest już dojrzały (a raczej filtr), to zbędne są uzdatniacze i bakterie, wydajesz nadaremno pieniądze i wlewasz niepotrzebnie chemie, która szkodzi mieszkańcom akwarium.

Wystarczy jak raz na tydzień podmienisz wodę 20/30% i będzie wszystko w porządku. Jeszcze dodam że jak masz chlor w wodzie to do podmian używa się wody odstanej 24 przed podmianą wody w akwarium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od bakterii rozpuszczają się kupy i mam czysty piasek.A nie leje odstałej wody bo nie mam gdzie jej trzymać.A podmieniam raz w tygodniu 24 litry akwarium ma 112l.A skoro rybki mi sie mnoza to raczej dobre warunki im stworzylam.To jak z ta woda podmieniac czy nie?

 

Stosuj polskie znaki i pisz poprawnie.

Dulle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tego jest odmulenia dna, bakterie wcale nie są potrzebne, uzdatniacze również, po co przepłacać na niepotrzebne rzeczy, jak możesz kupić wodę 5l niegazowaną, wypić ją i do tej butelki lać wodę z kranu, ryby mogą się rozmnażać w każdych warunkach, nawet w nieodpowiednich. Tak podmieniaj wodę tak jak do tej pory, ja ci doradzam żeby było dobrze, ale jak chcesz kupować niepotrzebne rzeczy i non stop wlewać chemie to proszę bardzo.

A tak na marginesie, co do kup, jest to naturalny nawóz dla roślin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×