Skocz do zawartości

młode barwniaka czerwonobrzuchego


eqska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam młody narybek barwniaka, rodzice się nim opiekują, na_razie jest wszystko oki, :) ale jestem niedoświadczonym akwarystą i nie wiem czy mam robić podmianę wody tak jak zawsze? Ja leje wodę z kranu, ale dodaję uzdatniacz i bakterie, nawóz to wszystko nie zaszkodzi małym rybkom?

 

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co wam te wszystkie uzdatniacze i bakterie, przecież jak zbiornik jest już dojrzały (a raczej filtr), to zbędne są uzdatniacze i bakterie, wydajesz nadaremno pieniądze i wlewasz niepotrzebnie chemie, która szkodzi mieszkańcom akwarium.

Wystarczy jak raz na tydzień podmienisz wodę 20/30% i będzie wszystko w porządku. Jeszcze dodam że jak masz chlor w wodzie to do podmian używa się wody odstanej 24 przed podmianą wody w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bakterii rozpuszczają się kupy i mam czysty piasek.A nie leje odstałej wody bo nie mam gdzie jej trzymać.A podmieniam raz w tygodniu 24 litry akwarium ma 112l.A skoro rybki mi sie mnoza to raczej dobre warunki im stworzylam.To jak z ta woda podmieniac czy nie?

 

Stosuj polskie znaki i pisz poprawnie.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest odmulenia dna, bakterie wcale nie są potrzebne, uzdatniacze również, po co przepłacać na niepotrzebne rzeczy, jak możesz kupić wodę 5l niegazowaną, wypić ją i do tej butelki lać wodę z kranu, ryby mogą się rozmnażać w każdych warunkach, nawet w nieodpowiednich. Tak podmieniaj wodę tak jak do tej pory, ja ci doradzam żeby było dobrze, ale jak chcesz kupować niepotrzebne rzeczy i non stop wlewać chemie to proszę bardzo.

A tak na marginesie, co do kup, jest to naturalny nawóz dla roślin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...