Skocz do zawartości

[96l] Ogólne. Akt str4.


olej111_bdg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium wygląda jak świeżo założone. Więc wstrzymał bym się z nawożeniem. Na początek jedynie "węgiel w płynie" i z czasem potas.

 

"Sposób użycia:

Aquaclay Ground nasypać do akwarium i ukształtować tak, aby warstwa przy szybie przedniej miała grubość ok.5 cm a przy tylnej ok.10 cm."

 

Tapeta jeśli Ci odpowiada, to zostaw. Moim zdaniem jest tragiczna, a wystawiając akwarium do oceny musisz liczyć się z takimi opiniami. ;)

 

P.s.

Jeśli Tobie nie chce się wymieniać gatunków roślin, to czemu ktoś ma poświęcać swój czas aby Ci pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda jak świeżo założone. Więc wstrzymał bym się z nawożeniem. Na początek jedynie "węgiel w płynie" i z czasem potas.

 

"Sposób użycia:

Aquaclay Ground nasypać do akwarium i ukształtować tak, aby warstwa przy szybie przedniej miała grubość ok.5 cm a przy tylnej ok.10 cm."

 

Tapeta jeśli Ci odpowiada, to zostaw. Moim zdaniem jest tragiczna, a wystawiając akwarium do oceny musisz liczyć się z takimi opiniami. ;)

 

P.s.

Jeśli Tobie nie chce się wymieniać gatunków roślin, to czemu ktoś ma poświęcać swój czas aby Ci pomóc?

 

Kolego, kto powiedział ze mi się nie chce wymieniać gatunków roślin i że ktoś ma na to poświecić swój czas? Nie jestem szpecem od tego więc nie wymieniałem. Kto się zna to wie :)

 

 

Co do tła to chyba macie racje. A co do opinii innych to jestem w miarę zadowolony ponieważ iż są zastrzeżenia jedynie do tego beznadziejnego tła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój SE WT19i i skompresowane fotografie nie pozwalają na dokładne rozpoznanie gatunków. Chyba można dopytać sprzedawcę lub darczyńcę co to za rośliny. Ale rób jak uważasz.

Moja wiedza jest zbyt mała aby na ten przykład w stu procentach określić gatunek rośliny na pierwszym planie. ;)

Więc tylko podsumuję:

-moim zdaniem za wcześnie na nawożenie JBL Ferropol, tym bardziej, że producent w dość lakoniczny sposób informuje o jego składzie,

-na początek nawoził bym tylko i wyłącznie IC i potasem. Rośliny maja jeszcze słaby system korzenny, a po za tym wystarczy tego co jest w wodzie i podłożu,

-podłoża dał bym tyle ile zaleca producent,

-mocniej obsadził bym baniaczek rogatką, moczarką i gałęzatką,

-jeśli dobrze rozpoznałem wgłębkę, to nie pozostawiał bym jej na tafli tylko postarał się przy pomocy siatki przymocować do podłoża, aby rośliny miały na początku większą ilość światła,

-jeśli przy korzeniu jest anubias, to należy pamiętać aby w podłożu był tylko sam system korzenny. Liście powinny być w całości odkryte,

-moim zdaniem Twój filtr jest troszkę mały. Zawsze może dokupić większą gąbkę i wykorzystać samą pompę filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby dobiera się do parametrów wody, bez tego nie można nic doradzić, parametry możesz też sprawdzić na stronie wodociągów z twojej miejscowości.

A z tego względu te parametry są potrzebne bo np. Pielęgniczki ramireza potrzebują miękkiej wody, a np. gupiki twardej. Żeby ryby miały się dobrze w nowym zbiorniku potrzebują odpowiedniej dla danego gatunku wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...