Skocz do zawartości

Zakładanie nowego zbiornika 325 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc witam wszystkich

jak w temacie chcę założyć akwarium 325l 130x50x50cm http://www.sklep.aquaboro.com.pl/akwarium-recta-130x50x50cm-p-37.html

Czy ktoś z Was miał do czynienia z akwa AquaBoro? Może coś na ten temat powiedzieć?

 

Ma to być akwarium ogólne dekoracja korzeń rośliny, kamienie

podłoże 1 warstwa JBL Aqua Basic ok 10 l a na to JBL MANADO ok 25 l

filtr zew JBL Cristal Profi e1501 tu pytanie czy taki filtr wystarczy czy dołożyć jeszcze jakiś filtr wew

zastanawia mnie czy muszę dać dodatkowo napowietrzanie

grzałka 300 W

oświetlenie http://www.sklep.aquaboro.com.pl/pokrywa-aluminiowa-recta-130x50cm-p-76.html

Świetlówka SYLVANIA GROLUX 8500K 54W x 2szt

Świetlówka SYLVANIA AQUASTAR 10000K 54W x 2szt

czy to dobre świetlówki i w jakiej kolejności powinny być

takie są plany :) jak na dzień dzisiejszy moja wiedza to głównie :google: więc każde uwagi mile widziane

 

co do obsady to myślę o czymś takim

25/30 x brzanka sumatrzańska

20 x Bystrzyk Amandy/ lub Razbora klinowa, espei

10x Kirysek lamparci/ lub „i’ 6x Bocja siatkowana

a jeszcze korci mnie Labeo bicolor ale to chyba zły pomysł

co myślicie o takie obsadzie dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką. Czekam na sugestie od Was i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gratulacje, że zaczynasz od dużego zbiornika

2. Filtr w zupełności wystarczy, bo jest przeznaczony do zbiorników od 250 do 700 l, wewnętrzny zbędny, napowietrzanie zbędne - chyba, że chcesz żeby fajnie wyglądało

3. Grzałka - ja bym brał 400 W (nawet nie wiem czy takie są) :-)

4. Świetlówki gitara - 10000 na tył.

Martwi mnie tylko, że masz 0,66 wata na litr bez CO2, moim zdaniem to za dużo, ale niech się inni wypowiedzą. Co do obsady to nie pomogę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z Aquaboro - no i mogę powiedzieć tak - akwarium do mnie dotarło w całosci i w sumie nawet dość poprawnie wykonane... może inaczej - za tą cenę nie ma co się spodziewać cudów - cieknąć nie będzie i nie rozleci się na pewno - co do samej estetyki wykonania można mieć drobne uwagi - ale ja nie jestem purystą więc olałem drobiazgi :). Firma jest generalnie niesumienna jeśli chodzi o termin dostaw - mnie przez ichnią opieszałość zgniło roślin o wartości najmniej kilkaset złotych - dobrze ze mam wielu znajomych roślinniarzy to wspomogli . Lato +30* a rośliny w wiaderkach dwa tygodnie. Kilka telefonów - dopiero jak zakomunikowałem pani że jeśli w dniu dzisiejszym akwarium do mnie nie wyjedzie (zapłacone 2 tygodnie wcześniej i 4 tygodnie wcześniej zamówione) to ja jutro wyjeżdżam do państwa firmy a rozmowa będzie miała inną formę niż telefoniczna - dodałem że może nas przyjechać kilka osób bo dysponuję busem i na podróż mnie stać :) (prawie terroryzm) . Po godzinie otrzymałem telefon z podaniem numeru listu przewozowego - następnego dnia akwarium do mnie dotarło.

Tak więc...coś za coś - niska cena - niska jakość obsługi.

No i na koniec - trzeba czytać ....dużo czytać - żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy . Pozdrawiam i życzę sukcesu :)

P.S wygooglaj sobie taką firmę jak akwajaro - oferta porównywalna z aquaboro - jakość obsługi nieporównywalna - oczywiscie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuje za Wasze uwagi, co do akwarium postawiłem na http://www.aquariumsklep.pl/akwarium-diversa-120x50x50cm-300l-proste-p5903.html

Obudowa http://www.aquariumsklep.pl/pokrywa-aluminiowa-t5-diversa-120x50-4x39-w-p4412.html

SYLVANIA GROLUX T5 39W 850mm

SYLVANIA AQUASTAR T5 39W 850mm

Co do świetlówek chciałbym dopytać

4. Świetlówki gitara - 10000 na tył

jak dobrze rozumie to aquastar na tył a dwie pierwsze mają być grolux.

Mam pytanie odnośnie podłoża 1 warstwa JBL Aqua Basic ok 10 l a na to JBL MANADO ok 25 l czy ta ilość wystarczy? Co do filtra mimo wszystko postawie na JBL Cristal Profi e1501. Zostało tylko zamówić to wszystko, ale to po świętach no i musze jeszcze zbadać moją kranówke jakimś testem albo sprawdzić na stronie wodociągów gdzieś czytałem że można taką informacje znaleźć.

 

No i obsada i tu pojawiają się moje silne bóle głowy :lol: mam taki plan

25/30 x brzanka sumatrzańska

20 x Razbora espei

10x Kirysek lamparci i 6x Bocja pręgowana

No i Labeo bicolor oj korci mnie :twisted::lol:

 

Co myślicie o takiej obsadzie.

Pozdrawiam Wszystkich i życzę Zdrowych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jak obsada...brzanki sumatrzańskie to agresory - niewiele jest gatunków ryb które są w stanie dać sobie radę w ich towarzystwie właściwe często można się natknąć na wskazówki takie że do brzanek najlepiej pasują...brzanki :). Od siebie dodam tylko że jest też niewiele gatunków roślin które są w stanie wytrzymać w akwarium z brzankami.

A moze pójść w inną stronę - akwarium duże z roślinami i...tęczanki? Wdzięczna i piękna ryba i niezbyt popularna nie wiedzieć dlaczego .. Może puntius denisoni ...? Ławica Oryzias woworae , albo ławica razbory Espei? Labeo odpuscić...?

Ja się na obsadzie nie znam - ale podobna konstrukcja pływa u mnie - według mnie jest cudnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po krótkiej przerwie

No to się porobiło… :lol: , nie będzie 325l jak w temacie ani też 300 l tylko jest 375l. Po okazyjnym zakupie pokrywy aluminiowej i stolika 150x50 pozostało tylko dokupić akwarium 375 l ;) , co prawda stolik wymaga małych poprawek a pokrywę przerabiam na 4x54W T5 była z jedną belką 2x40W T8. Powoli zaczynają wszystkie pozostałe rzeczy przychodzić i cały plan zaczyna nabierać realnych kształtów. Jak wszystko dobrze się ułoży to za tydzień będę zalewać moje szkiełko oczywiście dam znać co i jak. Poniżej kilka fotek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...