Skocz do zawartości

Gdzie kupić akwarium?


Bartixxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nareszcie zbliża się ta chwila :)

Na dniach będę jechał po akwarium 112l i mam możliwość zakupu go za 135zł blisko miejsca gdzie mieszkam albo za 90zł trochę dalej w sklepie skorpion i nie zastanawiał bym się długo bo różnica jest dość spora gdyby nie opinie jaką czytałem na innym forum o tym sklepie. Czytałem że ich akwaria się rozszczelniają po jakimś czasie i tu moje pytanie i prośba do ludzi, którzy robili z nimi interesy. Co możecie powiedzieć o tej firmie i ewentualnie przed czym ostrzec laików jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwaria, rozczelniają się po latach użytkowania, lub też po źle wypoziomowanym akwarium. Jak masz okazję taniej kupić to kup taniej, każdy tak robi. Różnice cenowe są różne w sklepach jednym taniej innym drożej. Jak chcesz markowe akwarium to w 135 zł się nie zamkniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwarancja to dziś podstawa. Jeden sklep daje rok, inny 3, znam też osobiście producenta, który daje 10 lat pisemnej gwarancji, ale za ten przywilej i jego ponad 30-letnie doświadczenie w branży trzeba zapłacić odpowiednio więcej :-) Mimo to facet ma spory miesięczny zbyt zarówno w kraju jak i w Europie. Akwarium 120L, które kleił mi jakieś 18 lat temu stoi do dziś i cieszy co prawda nie mnie a mojego wuja, ale nie ma z nim problemu. Zawsze żądaj gwarancji pisemnej, dziś nie ma nic 'na gębę'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Racja, dobrze kupić nowe i na gwarancji. Chyba lepiej kupić trochę mniejsze, ale "sensowne". Ja swoje kupowałem w sklepie plantica, jestem bardzo zadowolony. Nie polecam OLX czy gumtree, nie masz zielonego pojęcia na co trafisz a jak coś będzie nie tak, to już nic z tym nie zrobisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wydać wiecej i kupić w sprawdzonym sklepie. Gwarancja swoja droga ale kto bedzie wodę zbierała. Takie akwarium nieszczelne czy wadliwe może narobić kłopotów zalane mieszkanie, męczarnia badz utrata ryb. 112 to jeszcze małe ale też potrafi szkód narobić.Ja kupiłem na gumtree jestem zadowolony cena była okazyjna dlatego się zdecydowałem.  

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak przy okazji.

Czy w producenci baniaków w ogóle przyjmują na gwarancję akwaria? 

 

Akwaria mogą się uszkodzić na wiele sposobów, a nie wydaje mi się, że w świecie akwarystycznym jest tak wesoło i kolorowo, jeśli chodzi o gwarancję.

Ktoś miał przypadek, że akwarium strzeliło, i poszedł z resztkami, i dali nowe akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co z dużymi albo pod wymiar akwariami? takich nie ma w sklepie ani nie wiem czy wszędzie można zamówić. Może to nie akwarium ale klatka dla królika - zamówiona przez internet, dostawa kurierem. 3 razy przysyłali i za każdym razem boki były połamane/popękane. Ale to plastik więc w końcu sobie darowałem i sam skleiłem. Z akwa już tak łatwo nie jest...

 

With mobilephone sent.

 

Edytowane przez kicaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno temu kupowałam akwarium na giełdzie we Wrocławiu (stare, dobre czasy giełdy :P), to dostałam na nie dwuletnią gwarancję, dużo to nie jest (szczególnie, że stoi 10 lat już), ale była. W plantice np. na optiwhite jest pięcioletnia gwarancja, nie wiem ja na float. Tylko nigdy nie miałam okazji testować gwarancji na szczęście.
Co do akwarium na wymiar - praktycznie każdy sklep, który klei akwaria zrobi Ci też na wymiar i spodziewam się, że również da jakąś gwarancję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wow, nie wiedziałem, że w Plantice mają aż 5 lat gwarancji na na optiwhite, chociaż kupowałem u nich już to i owo :D Też kiedyś załapałęm się na jakieś z 2 letnią gwarancją, szkoda tylko, że 3 rooku wtedy z tego co pamiętam nie dotrwało ;/

A reklamowałeś ? PS teraz na floaty zwykle jest 3, ale ja np mam 4 z Plantica, bo aquael daje 4 na glossy te co mam

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...