Jump to content

Mogą byc w jednym kotniku ?


Recommended Posts

Siemano :) zauwazylem niedawno ze moje gupiczki (6) mają czarną kropke przy odbycie , no więc jasna są w ciąży postanowilem zrobić kotnik z butelki , i je wszystkie tam wsadzilem . I teraz nie wiem czy tam urodzą czy muszą byc odzielnie za ile moge sie spodziewac porodu ? , Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kolego kotnik z butelki jest dobry ale trzeba mieć pojęcia jak to zrobić i ten kotnik ma pływać w akwarium:)

Ale lepiej jest kupić siatkowy.

Ale które to ryba mają tą plamę te same co się już okociły? Jeśli tak to musisz poczekać 1 miesiąc , bo one mają tą plamkę , ale one już nie są kotne:)

Link to comment
Share on other sites

Kolejny temat praktycznie o tym samym, jak chcesz żeby ci wszystkie gupiki zdechły, to proszę bardzo, trzymaj je sobie w butelkach. Męczysz tylko ryby.

Wiesz ile w dawnych czasach się wychowało gupików w słoikach? :D

Oczywiście w złych warunkach i niepoprawnie, ale wiele idiotoodpornych gupików sobie radę dało.

Jednak mam nadzieje że nie jest to jednak butelka stojąca na biurku, tylko taka z dziurkami wsadzona do akwarium.

 

Co powinieneś teraz zrobić? Zacznij od wyjęcia gupików z "kotnika".

 

Większość osób które mają żyworódki pierwszy raz gdy zobaczy plamki ciążowe [które ryby mają praktycznie zawsze] wpada w euforię/panikę i przygotowuje się na poród [jakby to sami mieli rodzić] bez znaczenia czy odbędzie się jutro, czy za miesiąc.

 

Takie ryby, w takiej sytuacji, wsadzamy do kotnika gdy już rodzą. Zauważysz. Jak nie zauważysz, to nic się nie stało, każda z tych samiczek wyprodukuje Ci jeszcze ~1000 młodych w comiesięcznych ratach przez całe swoje życie.

 

W kotniku powinna być jedna samiczka [a i tak może zjeść młode]. Przy takiej ilości ryb, jak masz rośliny w baniaku nie wsadzałbym ich wcale. Sześć razy w miesiącu będziesz miał młode, zawsze coś się uchowa. Nie ma co "produkować" setek ryb, które i tak skończą na pokarm.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...