Skocz do zawartości

Pobieraczek !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio dostałem jakiś e-mail z pogróżkami.Czy to prawda co tam piszą ? Czy trzeba im zapłacić te cholxxxx 95zł ? Prosze o rade.

Nic nie płać , na początku tego roku sąd zakazał im działalności i wreszcie zamknęli ten oszukańczy proceder.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio dostałem jakiś e-mail z pogróżkami.Czy to prawda co tam piszą ? Czy trzeba im zapłacić te cholxxxx 95zł ? Prosze o rade.

Nic nie płać , na początku tego roku sąd zakazał im działalności i wreszcie zamknęli ten oszukańczy proceder.

To prawda, zapomnij o nich. Sam przechodziłem to trzy lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeli jest pewność ,że sąd ich skazał to nie płace.Co im napisać by przestali wysyłać mi wiadomości?

Błagam, mi też wysłali rok temu, zobaczyłam po 4 miesiącach, bo tak często zaglądam na maila.... no i jakoś nic się nie dzieje. :D, z tym, że jakieś lipne dane zawsze podaję na wszelkich stronach, więc też nawet nie przysżło mi do głowy przejmować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeli jest pewność ,że sąd ich skazał to nie płace.Co im napisać by przestali wysyłać mi wiadomości?

Błagam, mi też wysłali rok temu, zobaczyłam po 4 miesiącach, bo tak często zaglądam na maila.... no i jakoś nic się nie dzieje. :D, z tym, że jakieś lipne dane zawsze podaję na wszelkich stronach, więc też nawet nie przysżło mi do głowy przejmować się.

Na przyszłość fakt , że podajesz lipne dane nie ukrywa Cię całkiem w internecie , po prostu jeśli ktoś będzie chciał Ciebie znaleźć zrobi to po twoim IP osobistym. Oczywiście nie każdy może to zrobić tylko odpowiednie organy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy link aktywacyjny kliknięty przy rejestracji i już firma dysponuje waszym adresem IP. Jednak zwykle nie da się po nim dojść bezpośrednio do konkretnej osoby. Zależnie od sieci da się określić od województwa, po konkretny blok - ale bez kontaktu z dostawcą [ochrona danych osobowych] nie określi się w sposób legalny imienia, nazwiska itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste, ale pobieraczek chyba nie dysponuje dostępem o takich danych ( poza tym akurat ja nie mam zameldowania, więc tak czy inaczej nie "wypłynę" tak łatwo na podstawie IP :P ) .

Legalnie działająca firma może wystąpić do prokuratury o możliwość udostępnienia twojego IP jeżeli popełniłaś jakieś przestępstwo , to że nie masz stałego zameldowania nic nie znaczy , po prostu namierzą adres komputera z którego pisałaś maila i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pobieraczka jest taki sposób. Jak najszybciej wysłać pismo do nich z wypowiedzeniem umowy żeby w razie problemów odsetki nie rosły bardziej (kopie zachować dla siebie). W razie poważniejszego obrotu sprawy (komornik, sprawa sądowa) itd. należy powiedzieć, że ktoś nieletni pod Twoją nieobecnością założył konto.

Tą są rady prawnika, który prowadził bądź prowadzi pozwy zbiorowe przeciw pobieraczkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedzi. Nyq20 wypowiedzienie wysyłałem im przez e-mail już ze 2 razy. Zrobie tak jak mówi kubas napisze ,że sprawa poszła do sądu kiedy ostatni raz tak napisałem dali mi spokój ...aż do teraz.

 

A jeszcze jedno jak to zakładałem to miałem 15lat ,więc byłem i jestem nieletnim . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...