Skocz do zawartości

160l od nowa (dobranie nowych ryb do starej ekipy)


Ispana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na kilka miesięcy byłam zmuszona zostawić akwarium pod opieką średnio doświadczonych ludzi i niestety po powrocie zastałam w nim prawie pustkę.

Ostało się kilka marnych roślinek i tylko część dawnej obsady.

 

2x gurmi złote (kupione jako para)

4x bocja siatkowana

1x neon czerwony

1x zbrojnik niebieski

1x molinezja

1x brzanka sumatrzańska

1x piskorek

 

Mam też drugie akwarium 50l (jak wróciłam było w o wiele lepszym stanie, praktycznie takim jak zostawiłam)

mam tam gupiki endlera i młode molinezje

 

Mam możliwość oddania brzanki do 200l (koleżanka ma ich 9, więc bez problemu przyjmie 10)

 

Zastanawiam się nad dokupieniem do małego akwa krewetek red cherry

ale z dużym mam większy problem...

chyba dokupię neonów (tylko ile?)

zastanawiam się nad pielęgniczką ramiereza (parką) albo kakadu, miałam kiedyś już te gatunki

chciałabym też może dokupić 2 bocje, żeby było stadko

nie wiem co by jeszcze dodac/zamienic/oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody mogły się zmienić przez zaniedbanie akwarium, co do akwarium, proponowałabym zrobić podmianę ponad połowę wody, wszystkie obumarłe roślinki wyrzucić i kupić nowe, co do obsady, jeśli chcesz mieć pielęgniczki, to radziłabym się pozbyć gurami, ponieważ gurami i np. ramirezki nie bardzo się tolerują (przykład podaję z mojego starego akwarium), możesz dokupić neon czerwony 11szt. wydaje mi się że na bocję masz za małe akwarium, molinezje powinny być 3 samice na 1 samca, piskorek to ryba stadna co najmniej 6szt. Brzankę możesz oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezję mam zamiar oddać, brzankę też, bo szkoda żeby się same męczyły. Piskorka zresztą też.

Na gurami by mi bardzo zleżało żeby zostawić, bo już mam je od dłuższego czasu.

Bocje to mój ulubiony gatunek ryb i jak bym miała je oddać to robiłabym to z ciężkim sercem.

Chyba dokupię jeszcze samiczkę zbrojnikowi.

Ja trzymałam kiedyś gurami z ramirezami i nie było żadnego problemu, ale może akurat na takie osobniki trafiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...