Skocz do zawartości

[102l] Malawi


Guban88ok3m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam u siebie świetlówki owinięte folią, rozwiązanie jak najbardziej się sprawdza. Jedyne co bym na Twoim miejscu zrobił to pozbył się tych pęcherzyków powietrza :)

No fajny efekt takich "ciemnych stref " po bokach na żywo wygląda lepiej, nie mam już na zdjęciu wyżej jest deszczownica

już do wew. zamontowana.

 

A nie lepiej zmodernizować pokrywę i zamontować świetlówki, które są takiej samej długości jak odsłonięta część Twoich 18W świetlówek ?

 

Myślę, że 14W T8 z przodu i kompakt 9-11W E14/E27 z tyłu bedą dobrym połączeniem. Niby to zaoszczędzenie paru watów, ale zawsze coś.

 

Nie właśnie bo jak to nie jest na stałe moje malawi to po co zmieniać teraz, kiedy będę już miał 240 to w tym może jakiś

inny biotop i zaś wracanie do stanu teraźniejszego z pokrywą.Do 240 pokrywę planuję robić sam to będę myślał nad tym

by włożyć krótsze niż długość pokrywy żeby zrobić taki efekt jak tu bez owijania ;)

 

Prosta i przyjemnie wyglądająca aranżacja, fajny pomysł na ukrycie sprzętu w akwarium.

Duży plus za przedstawienie na zdjęciach "co i jak" ;)

Dzięki ;)

 

Robiłem dziś testy tj 11.04.2013 i wyszło następująco :

 

NO2: 1

NO3: 5 , 10 na górnym pasku

NH4/3: <0,05 lub mniej bo kolor jest jaśniejszy niż pierwszy na skali

 

czyli wszystko idzie chyba w dobrym kierunku , teraz czekać na spadek NO2 i wzrost NO3 podmienić wodę i wpuszczać obsadę :D

 

 

 

[102] Malawi

[74] Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ok akwa dojrzało :) Byłem w poniedziałek po rybki. Zakupiłem 8 sztuk maluchów.Kiedy się wybarwią zostawię 1+3. Parametry na tą chwilę to :

 

NO2 - 0

NO3 - 15

NH4/3 - 0

pH - 7,6

KH - 10

GH - 16

 

Jako, że sam jestem na etapie startu 112 l Malawi proszę o jakąś fotorelację jak wygląda obecnie baniaczek:-) Będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

[102] Malawi

[74] Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się rozwinęło.

 

Osobiście ten kolor łupka mi się nie podoba, ponieważ nie pasuję do tła jak i do tej osłony na filtr.

To nie łupek , aranż został wykonany z kwarcu.Z łupka jest maskownica filtra i tło zewnętrzne :)

 

 

 

[102] Malawi

[74] Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi posiadaczowi akwa " ważne żeby tobie się podobało " :D a tak serio jest to moje pierwsze malawi , w następnym baniaku aranż będzie z tego samego materiału co tło. Z czego to jeszcze sam nie wiem ale na pewno będzie użyty ten sam materiał na wszystko w środku ;)

 

 

 

[102] Malawi

[74] Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...