Skocz do zawartości

[102l] Malawi


Guban88ok3m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za info :D Na pewno się przyda będę się kontaktował z nimi jakoś na początku drugiego tyg kwietnia i będę coś patrzył wpuścić już ;)

 

Tak wygląda akwarium o 22 , dziś w południe było zalewane:

 

Dołączona grafika

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem podobny aranż, a skład był 2+5. Zrezygnowałem z tych ryb bo taki skład wymaga 100-120cm baniaka, a ograniczanie haremu do 1+3 spowodowałoby, że ryby te stają się nudne.

 

Pyszczaki pokazują swoje prawdziwe "ja" gdy jest więcej jak 1 samiec (najlepiej 3), ale by mieć porządny harem potrzeba dużego zbiornika.

Pomijam kwestie, że te ryby dopiero z wiekiem pokazują swój charakter, ale nikt tego nie zauważył, bo po prostu miał za krótko te ryby- tego się dowiedziałem od Aarseta (znajdziesz go na innych forach- bardzo ogarnięty w temacie Jeziora Malawi).

 

Załączam filmik z mojego byłego Malawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, ale ja starałbym się za jakiś czas powiększyć zbiornik. Mając teraz porównanie jak zachowują się ryby w moim większym zbiorniku myślę coraz częściej nad większym akwarium dla moich mbuna, chociaż coś około 400 litrów. Zobaczymy po zarybieniu zbiornika jakie będą odczucia Guban88ok3m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym robił Malawi, to minimalne 240l na 2+6 saulossi. Tak tylko żeby powiedzieć Ci jakie są dobre litraże, w których widzisz wszystko co jest ciekawego do zobaczenia. Walki samców,odchowywanie młodych itp.

Walki (PRAWDOPODOBNIE) samców mam aktualnie u siebie xD Muszę w coś z tym zrobić, ale dopiero jak będę na 1000000% pewien co do płci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie na jesień stawiam 240 l :D , mam już szafkę na której stoi to akwa , jak śledzicie od początku temat to filtr zew. też szukam już pod 240 który kupie na początku kwietnia. Na samo akwa na razie sobie pozwolić nie mogę ( inne większe wydatki) i z tego odpuściłem trochę kupowanie teraz go bo mam to 102, ale niektóre podzespoły już mam i zbieram.To akwa mam już od roku ponad więc postanowiłem na razie w tym zaaranżować malawi ;) Myślę że nie wyszło źle czekać aż dojrzeje , zarybić i przeczekać do jesieni i będzie git :D

 

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo wszystko na bieżąco będzie pisane :D

Robił z was ktoś efekt półmroku w malawi ? Gdzieś czytałem że owija się świetlówki folią aluminiową ? Robił ktoś coś takiego?

 

kilka fotek z dziś - 22.03.13

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

nikt się nie udzielił w sprawie "półmroku" poszperałem trochę w necie i znalazłem dokładnie ludzie tak robią , szczególnie w malawi się spotykałem z tym i nic się ze świetlówkami to chyba tak zostawię :

przed:

Dołączona grafika

po:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na dniach doszła paczka z filtrem , testami i biostarterem domówiłem go bo na początku nic nie lałem ani nie dawałem żadnych startówek.Myślałem że akwa dojrzeje samo z siebie ,przez co straciłem 3 tyg o.o Porobiłem testy i widać że nawet cykl azotowy się nie zaczął.

NH3/4 :<0.05

NO2 : 0.05

NO3 :1

Postanowiłem dolać do nowego filtra Sera filtr starter który dostałem do wkładu biologicznego.Wlałem trochę uryny jak poradzono na forum malawi i używam od wczoraj JBL Denitrol. I kolejne 3 tyg trzeba czekać ;/

 

Kilka fotek z dziś:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jednak zamontowałem deszczownicę do wew. filtra

Dołączona grafika

 

musiałem trochę zmodyfikować pokrywę bo tło z tyłu nie pozwala na to by rurki od filtra swobodnie weszły do akwa.

Dołączona grafika

 

a tak wygląda wszystko za maskownicą

 

Dołączona grafika

 

 

 

[102] Malawi

[74] Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zmodernizować pokrywę i zamontować świetlówki, które są takiej samej długości jak odsłonięta część Twoich 18W świetlówek ?

 

Myślę, że 14W T8 z przodu i kompakt 9-11W E14/E27 z tyłu bedą dobrym połączeniem. Niby to zaoszczędzenie paru watów, ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...