Skocz do zawartości

[102l] Malawi


Guban88ok3m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie zakładania mojego pierwszego biotopu malawi. Będzie to zbiornik 102 L czyli najmniejszy jaki może być do tego biotopu. Na razie pierwsze zdjęcia z budowy , na początek budowa tła a reszta w następnym tygodniu ponieważ czekam za żwirkiem zamówiłem 30kg.

Akwarium - 102 L
Oświetlenie - Aqua - Glo Hagen 20 W 18000K
Power - Glo Hagen 20W 18000K ( czekam za kurierem )
Filtracja - wew. Turbo N750 , 750 l/h

zew. dopiero będzie w następnym miesiącu jeszcze nie wiem jaki , akwarium będzie dojrzewać na wewnętrznym.
Czekam na wasze propozycje w wyborze, chciałem taki który sprawdzi się w 240l bo na jesień planuję wieksze akwa.

Tło - wewnętrzne , własnej roboty ( łupek , przezroczysta plexi i 5 tubek silikonu )

Ogrzewanie - Aquael 150 W

Podłoże - Drobny żwir ok 30 kg

Dekoracje - Łupek , piaskowiec albo wapień.Który najlepszy ?

Planowana Obsada - Saulosi 1+3

Tutaj zdjęcie tła dziś skończyłem czekam na wasze opinie , jest to moje pierwsze tło własnej roboty :)

5p0eg0.jpg

dalsza relacja z budowy już w następnym tygodniu.


Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )
Krabarium - 74 l
- 13.05.2012 - pierwsza wylinka
- 05.11.2012 - druga wylinka
- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tło na sucho wygląda całkiem nieźle. Co do filtra, to do przyszłego 240L teoretycznie nada się np. JBL CristalProfi e900 lub coś jego pokroju, ale z moich doświadczeń mogę powiedzieć że jak powiększysz znacznie obsadę to będzie za słaby. Proponowałbym wersję CristalProfi e1500 (lub coś podobnego do tego modelu). Z dekoracji wybierz to co Ci się najbardziej podoba, ja bym brał piaskowca. Co to za żwirek zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę popatrzeć jakiś i wybrać który będzie wyrabiał przy 240.Żwirek zamówiłem u nas bo się skończył i ostatnie worki co były wymieniłem krabowi na świeży i do malawi nic nie zostało , ten co mam tutaj http://forum.superakwarium.pl/74-l-krabarium-t44136-20.html na samym dole masz fotki.No muszę jechać w poniedziałek do ogrodniczego i coś konkretnego zakupić :)

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80x35x40 profilowane.

 

12.03.2013:

Postawiłem jednak tło za akwarium żeby jak najwięcej miejsca zostało dla lokatorów, w akwarium będzie tylko maskownica filtra i dekoracje.

Tak wygląda akwarium z tłem ustawionym za nim:

 

Dołączona grafika

 

Oświetlenie Aqua - Glo na przodzie , z tyłu Power - Glo

 

Dołączona grafika

 

I tu mam już z ułożonymi kamieniami , zmieniłem plany co do nich miał być łupek , wapień lub piaskowiec jest jednak kwarc byłem w ogrodniczym i wpadł w oko :)

 

Dołączona grafika

 

po prawej stronie jest jeszcze nie dokończona maskownica filtra tak dla przymiarki włożona do soboty akwarium będę miał zalane i pozostaje czekanie aż dojrzeje. Czekam na opinie co do aranżacji akwarium.

 

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja bardzo dobra- widać oddzielone terytoria.

Pomysł na tło- świetny. Masz wielki plus za umiejscowienie- im więcej miejsca, tym lepiej. Zwłaszcza w tak małym baniaczku.

 

Jak mam być szczery, to osobiście bardziej tutaj bym widział jakieś Neolaprologus lub muszlowce, ale Sauloski też mogą być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie ;)

 

... Kamienie z tego co widzę na zdjęciu są chyba podobne kolorem do tła ? co też jest super rozwiązaniem. U mnie w malawi nie sprawdził się biały łupek z brązowym tłem. Czekam dalej na rozwój sytuacji.

Właśnie kamienie są białe to oświetlenie daje taki efekt chyba bo bez oświetlenia wygląda zupełnie inaczej tutaj mam zdjęcie bez oświetlenia i już z połową oklejonej maskownicy :D :

Dołączona grafika

 

...Jak mam być szczery, to osobiście bardziej tutaj bym widział jakieś Neolaprologus lub muszlowce, ale Sauloski też mogą być

Ja się już od początku nastawiłem na saulosi :D , to też przy tym zostanę. Powiem nawet że myślałem nad 2+6 ale to już raczej nie ten litraż , chociaż widziałem już gdzieś w takiej obsadzie takie akwa jak ja mam.

 

Po co Ci tutaj 2 świetlówki? ;)

Albo jesteś jeszcze na mamusinym albo masz za dużo pieniędzy. :D

Jak bym miał za dużo pieniędzy to od razu bym postawił 240 a tak muszę poczekać do jesieni.

 

 

Dziś miałem zalewać akwa ale niestety muszę przełożyć do jutra bo skończyłem dziś popołudniu maskownicę i chciałem żeby sylikon dobrze zeschnął.

 

Jeszcze nie cała dokończona:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu już kompletna oklejona w pełni:

 

Dołączona grafika

 

Już jutro dno wypełniam żwirem i zalewam i zaczynam dojrzewanie :D

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to zmienia trochę postać rzeczy, zobacz jak u mnie wygląda połączenie brązowego tła z białym kamieniem, sam oceń czy Ci się podoba. Teraz wszystko i tak jest w jednym kolorze bo zarosło glonem, ale biały jednak dalej widać. Jak pooglądałem więcej aranżacji i zdobyłem więcej doświadczenia nie zastosowałbym już nigdy takiego układu.

 

biotop-malawi-t57080.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest różnica widać u Ciebie bardziej niż u mnie tą różnicę między tłem a skałkami ,ale wtedy jak oświetlenie mam włączone. Może pomyśl nad zmianą na tło czarne z białymi kamieniami nawet fajnie mogło by wyglądać. Albo może jakieś tło własnej roboty mam sam jedno u kraba kupione strukturalne i chyba ostatni raz kupiłem tło , teraz będę stawiał na własną wenę :D

 

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło na sucho wygląda całkiem nieźle. Co do filtra, to do przyszłego 240L teoretycznie nada się np. JBL CristalProfi e900 lub coś jego pokroju, ale z moich doświadczeń mogę powiedzieć że jak powiększysz znacznie obsadę to będzie za słaby. Proponowałbym wersję CristalProfi e1500 (lub coś podobnego do tego modelu). Z dekoracji wybierz to co Ci się najbardziej podoba, ja bym brał piaskowca. Co to za żwirek zamówiłeś?

 

Popieram. Piaskowiec to najlepszy wybór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie malowane na czarno :)

No to będzie całkiem inny efekt jak teraz , myślę że na duży plus :)

 

Fajne tło, obsada dobrana z głową zapowiada się ciekawie.

Też nie wiedziałem że mi wyjdzie tak , teraz stwierdziłem że już nie kupuje do żadnego akwa tła tylko będę sam coś kombinował :D Co do obsady można by więcej dać więcej saulosi do tego litrażu czy to już jest max? Bo widziałem już akwa mojego litrażu z większą liczbą ?

 

Popieram. Piaskowiec to najlepszy wybór :D

No ja na początku chciałem wybierać między łupkiem piaskowcem a wapieniem , ale w ostateczności postawiłem na kwarc. Podoba mi się ;)

 

Tu już mam zalane akwa. Teraz tylko czekać aż dojrzeje , kupić filtr zew. na początku kwietnia i jakiś napowietrzacz.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I mam pytanie o dojrzewanie, czy muszę zakupić jakieś biostartery albo coś podobnego czy zostawić na te 3 tyg i niech sobie stoi bez wpuszczania jakiś startówek czy lania chemii ?

 

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam żadnego biostarteru , ale zawsze można zakupić.Tylko chodzi mi o to czy obejdzie się i bez tego ;)

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.A co myślicie nad osobnym oświetleniem tła ? mam między szybą a tłem trochę miejsca jest i tak myślałem nad http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/diody-nocne/oswietlenie-nocne-27cm-biale-p-13585.html

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że saulosków tyle co napisałeś wystarczy na ten litraż ale pamiętaj jak będziesz kupował młodzież (niewybarwione) to kup dwa razy tyle co potrzebujesz potem dobierasz harem. U nie na 12 szt. wybarwiło się 5 samców i nie wiem czy to już koniec. Cyba że kupisz już wybarwione rybki. Jak masz możliwość to szukaj u hodowców a nie w zoologu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytałem o tym już też ale chyba będę kupował jak już będą wybarwione jeśli nie to młodziki, nie wiem właśnie musiał bym poszukać hodowców jakiś w wlkp najbliżej do dużego miasta mam do poznania myślę że tam na pewno się ktoś tym zajmuje.Musze poszperać w necie jak by ktoś miał namiar to też bym był wdzięczny :)

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Poznaniu poszukaj tu http://www.tropheussklep.republika.pl/kontakt.html Jak szukałem dla siebie dzwoniłem i rozmawiałem z kobietą zna temat i mieli saulosi z własnej hodowli. Pytałem na forum malawi o opinię kilka osób mi poleciło rybki od nich ale uważaj lubią wciskać więcej niż potrzebujesz mi do 200l proponowali min 20 szt. a powiem Tobie, że przy 12 mam już lekki scisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...