Jump to content

[360l] Moja Azja 360L oraz teczanki.Porada co do obsady.

lesiu681
 Share

Recommended Posts

Witam , chciałbym pokazać swój zbiornik 360L z rybkami Azji Płd.-Wsch. połączony z tęczankami oraz poradzić się co do obsady.

1.Zbiornik 360L - wymiary 180x50hx40

Testy Zooleka:

PH 6.8-7

KH 8

GH 10

NO3-10

PO4-1

FE-0,3

K-15mg/l

CO2-15mg/l

2.Zalany 08.01.2013

3.Filtracja - kubeł JBL Cristal Profi e1501(biolog) + kubełek Fluval305(mechanik)

4.Oświetlenie 4x54W (Sylviana Aqastar+Sylviana Grolux+2 Nerva BioVital) 0,6W na 1L

5.Ogrzewanie 1x250W Tetra 1x100W Coś z Chin (na razie w ogóle nie włączane temp. ok 26-28 *)

6.Dekoracje 2x duże korzenie , kamienie około 40 kg łupek "gnejs" (dużo kryjówek i grot z kamienia są też miejsca zacienione pod korzeniami i roślinkami pływającymi(

7. Roślinność (by "Sławek121" pozdrawiam :piwo: ) z założenia ma być dużo i gęsto:

cryptocoryna balansae

valisneria

limnphila sessiliflora

Alternanthera reineckii in-vitro

Ludwigia arcuata in-vitro

echinodorus sp.jaguar

Hemiantus callitricoides Cuba

cryptocoryne wendtii brown

flame moss

pelia

Hygrophila Corymbosa

Pistia rozetkowa

Nurzaniec

Mieszkańcy:

6x Tęczanka Czerwona

10x Bocja Modesta

8x kosiarka

Harem Prętnika Karłowatego 2+2 (nie wiem czy nie dołorzyć 2 samic ?)

3x Babka z rodzaju Stiphodon (ile mógłbym ewentualnie dołożyć ?)

1x Otosek (dostałem z upadającego aqwa , chciałbym dokupić 9 szt.)

8.Nawożenie : butla CO2 + pełna gama samoróbki soli makro i mikro

9. Podłoże to ziemia+JBL Aqabasis+JBL Manado

Na początku było trochę walki z zielenicami punktowymi ale sytuacja została opanowana , jedynie na anubiasie wciąż utrzymuje się trochę glona.

Mam pytanie odnośnie obsady , chodzi mi konkretnie o tęczanki , Waszym zdaniem mógłbym dołożyć jeszcze 4 szt. do czerwonych ?

Myślałem również o takim układzie: 6x tęczanka czerwona + 6x tęczanka bosmana , co o tym myślicie ?

Jak waszym zdaniem pozostała obsada , można coś dodać ewentualnie czy muszę z niektórych zrezygnować ?

Proszę o Wasze wnioski i odpowiedzi.

Dodam kilka fotek , z góry przepraszam za jakość niektórych zdjęć (słaby aparat).

W zasadzie to trochę pusto , w ogóle nie widać tych ryb .Może po przycince będzie lepiej.

nemo130: Zakładaj tematy w odpowiednich działach, przenoszę.

• 4 weeks later...

Bardzo ładne akwarium! Co do obsady ja bym dał 10-15 tęczanki boesemana, około 10 czerwonej a kosiarki bym nie dał tylko do kupił otoska do 10-15 szt.

Otoski to Ameryka Południowa, kosiarki-azja, więc lepiej nie psuj obsady i niech będą kosiarki albo poszperaj na allegro nad czymś bardziej oryginalnym.

Poza tym akwarium bardzo ładne.