Jump to content

Co może być nie tak z moim bojownikiem?

damianzgierz
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj po południu zauważyłem że mój bojownik ma podgryzione dolne płetwy, ale tak troszkę tylko. Około godziny 19 zauważyłem że dziwnie się zachowuje, tzn. nie pływa wogóle tylko stoi w miejscu, a jak już pływa to tak jakoś chaotycznie jakby miał jakiś paraliż(pływa jakby bokiem). Jest strasznie spuchnięty na brzuchu. Wogóle nie reaguje na "zaczepki" samic. Jest strasznie osowiały. Co mu dolega, proszę o pomoc.

Akwarium 92l. PH-7,5 Gh-11,9. Obsada: Bojownik 1+3, 10 Razbora klinowa, 10 neon innessa, 6 kirysek panda. Dodam do info tylko to że wczoraj odizolowałem bojka do kotnika i te płetwy same mu odpadają bo na dnie ich dużo leży ale tylko spod brzucha bo resztę ma normalnie.

Czy brzuch jest nieregularnie spuchnięty, czy raczej regularnie i odstają mu łuski? Sposób w jaki pływa jest niepokojący i być może to nie jest otłuszczenie narządów ale coś poważniejszego.

Podaj więcej informacji:

-jak wyglądają podmiany wody

-czy ostatnio wpuszczałeś coś nowego do obsady

-jaką masz filtrację

-ile czasu zbiornik działa

-temp.

-czym karmisz, jak często, w jakich ilościach

Brzuch jest regularnie spuchnięty i odstają mu łuski. Podmiany wody ok. 20-30% co tydzień, nic nowego ostatnio nie wpuszczałem do obsady, filtr wbudowany w pokrywę, przepływ 520l/h filtrze wkład z gąbki i ceramika plus dodatkowy mały filtr z deszczownica włożony w celu napowietrzania wody(ruch tafli wody). Zbiornik działa od około 2,5 miesiąca. Karmię sera vipan family na zmianę z tropical ichtio vit wieloskładnikowy, mrożony wodzień i w tamtym tygodniu dostały trzy razy ochotkę.

Zdjęcie: http://img534.imageshack.us/img534/6430 ... 141457.jpg