Jump to content

Obsada 112 l


viking
 Share

Recommended Posts

Witam dwa tygodnie temu zalałem nowe akwarium wodą wodociągową PH 7 i gh=8 na dnie położyłem żwir kwarcowy 3mm i włożyłem korzeń Japoński.Posiadam filtr zewnętrzny JBL Cristal Profi e700 i oświetlenie 1x24W AQUAEL t5 i grzałkę AQUA SZUT 2005 100W.Dzisiaj zasadziłem roślinki jutro planuje podmiankę wody i po jutrze chciałbym zarybić akwarium i tu zaczyna się problem...Posiadam w starym akwarium 5xNeon Inessa 5xRozbora Klinowa 2x Zbrojnik Niebieski (parka już się raz rozmnożyła :D )chciałem powiększyć ilość Neonków i Rozborek ale podobno nie będą się dobrze czuły dwa stadka więc pomyślałem o Brzankach.Moje pytanie brzmi czy mogę mieć na przykład Brzanki Sumatrzańskie razem z Brzankami Mszystymi lub Purpurowymi a jeśli tak to w jakiej ilości.Planuje dokupić 8xOtoski z uwagi że Kiryski odpadają z powodu żwiru.A może lepiej dokupić do tych pięciu Neonków jeszcze ze dwadzieścia i darować sobie Brzanki pomóżcie bo mam mętlik w głowie :help:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ma sobie odpuścić? Z brzanek możesz mieć: purpurową, klowna i wysmukłą. W zasadzie Sumatrzańską również, ale twardość wody musi chyba wynosić 10 GH. Żadnych otosków. Pomyśl o brzankach na pewno na forum ktoś doradzi. Jeśli czyściciel to też z Azji, ale w tym sam jestem zielony.

Link to comment
Share on other sites

No to panowie dalej nie wiem co mam zrobić.Może podsuniecie mi jakieś rybki bo mam już tylko Zbrojniki resztę dziś oddałem i mogę kupić inne rybki tylko nie mam pojęcia,które przy moich parametrach się nadają,a chciałbym jakieś stadne rybki tylko by dobrze im było w moim baniaku.

Link to comment
Share on other sites

Tak kolego Lost podobają mi się wysmukłe i purpurowe ale sumatrzańskie też mi się podobają no ale jeśli woda nie odpowiednia to zrezygnuje z nich bo nie chciałbym by się męczyły.Chciałem mieć właśnie Brzanki lub Neonki ze wskazaniem na brzanki tylko nie wiem jakie gatunki mogą być razem i ile sztuk w moim baniaku może być by nie przesadzić z ilością.No i co byś polecił kolego z czyścicieli jeśli Otoski odpadają.

Link to comment
Share on other sites

Czyściciel- grubowarg syjamski.

Brzanki z 12 sztuk. Najlepiej jednego gatunku, ale jeśli chcesz dwa to podziel to na pół 6-6.

Jeśli chcesz sumatrzanki koniecznie, to może jakoś się da zatwardzić wodę, bo potrzebujesz 10 GH a masz 8. Popytaj na forum.

Link to comment
Share on other sites

Witam dwa tygodnie temu zalałem nowe akwarium wodą wodociągową PH 7 i gh=8 na dnie położyłem żwir kwarcowy 3mm i włożyłem korzeń Japoński.Dzisiaj zasadziłem roślinki jutro planuje podmiankę wody i po jutrze chciałbym zarybić akwarium i tu zaczyna się problem...

Skoro rośliny pojawiły się dopiero teraz, to czy to akwarium jest w ogóle dojrzałe?

Link to comment
Share on other sites

Lost dzięki za pomoc.Zdecydowałem się na Brzanki , zobaczę tylko w sklepach co będzie ciekawego i dam znać co nabyłem ;)Ren86 filtr zalałem Bacto Active i po tygodniu znowu wlałem odpowiednią ilość oczywiście do kranówki zapodałem Eskalarin i wlałem 20 litrów wody z poprzedniego baniaka więc chyba dojrzało,Zbrojniki mają się dobrze :D Ok spadam poszukać w sklepach moich przyszłych mieszkańców ;)

 

nemo130: Zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...