Skocz do zawartości

Problem z pochylonym akwarium


lmp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam swoje akwarium 240 już ponad 9 miesięcy i przez ten czas znacznie się przechyliło do przodu. Teraz moja pytanie w najbliższych dniach planuje zrobić restart i zastanawia się jak grubą dać podkładkę pod akwarium i czy zastosowanie np dwóch karimat lub podkładek nie będzie stanowiło w niczym problemu, chyba że macie jakieś inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik jest jak najbardziej oki, wina leży w mojej podłodze.

To jest coś tego typu:

Dołączona grafika

Miałem obawy co do niego, ale sprawdza się, dodatkowo pod tył jest wzmocniony i pod blatem są deski poprzeczne.

I w mojej wersji są tam jak są te półki to deski idą do samej ziemi, anie tak jak na zdjęciu że jest pusta przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc „nóżki płyty pion” cały ciężar może spoczywać na kilku deskach w podłodze (jak stoi w wzdłuż deskowania).

Najprościej podłożyć płytę (grubszą niż 10mm) pod całą powierzchnie biurka .

Lub zanieś do stolarza (pionowe płyty które spełniają tu funkcje nóżek) by je skrócił do dolnych poziomych płyt

i dorobił od dołu coś na wzór blatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Sławek121, i Pley mają racje, ta szafka spoko powinna dać rade z takim zbiornikiem, a jeśli podłoga nie daje rady to nawet jeśli będziemy robili jakieś wzmocnienia, płyty itp,to wcześniej czy później może narobić się niezły bałagan, i dopiero wtedy będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było dać to w poprzek desek, aby ta prawa płyta oparła się na kilku deskach. Jeśli ugina się tylko jedna deska to wydaje mi się że blat pod całym stolikiem może tu jednak pomóc, bo rozmieści siłę nacisku na kilka sąsiednich desek. Jeśli jednak ugina się cała podłoga przy desce nr 3 to koniecznie trzeba akwarium przenieść, możesz ew. dosunąć tą krawędź do ściany i złapać ją na sztywno na kołki rozporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgorliwość jest gorsza od FASZYZMU !!! (Pozdrawiam Pana MODERATORA) !!!

(2 pkt BLOKADA KONTA ?)

Słuchaj 'KOLEŚ” Idź do specjalisty teraz mi powiedz jak mam z „PW Disconect”

odczytać dane kolegi który posłał mi tam dane do przelewu za ROSLINY .

Specjalnie robił przycinki w zbiorniku . „Sławek121 „SPEC – Budowlaniec To Ty raczej powinieneś zważać na dobór słownictwa wieś.....

Witaj

To ustawienie nie jest najlepszym z możliwych ponieważ główne belki (3) podłogi muszą iść w poprzek desek ,

są znacznie wytrzymalsze i podtrzymują całą podłogę .

Pytanie jak gęsto są układane główne dźwigary ? .

Jeżeli masz możliwość przestawienia zbiornika na drugi blat (wymiar blatu w stosunku do zbiornika)

to przestaw na blat 1 powinien obciążać przynajmniej dwie/trzy belki główne .

Możesz jeszcze przestawić całe biurko tak by obciążony blat spoczywał na więcej niż jednym dźwigarze głównym (3).

Pamiętając ze belki główne idą w poprzek deskowania (skoro to biurko narożne postawić na przeciwnej ścianie)

Lub podłożyć płytę 12/15mm jak pokazują żółte linie (4) ciężar zostanie rozłożony na większą powierzchnie .

 

Również mam deskowaną podłogę mój zbiornik ma ponad 300kg , na wszystkich podłogach układałem płyty „OSB” 12mm pisałem o tym w poście kolegi :

spawany-stelaz-czy-murowany-postument-t56161.html

(cała podłoga przestała pracować (uginać się) co miało miejsce nawet podczas chodzenia przed ułożeniem

na niej płyt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo jak manipulować położeniem, zdecyduje się na rozwiązanie z położeniem płyty OSB 20mm, obkleję ją potem jakimś linoleum aby nie szpeciła. Z kilkoma osobami doszedłem do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie, ciężar dzięki temu się dobrze rozłoży i nie będzie tak napierać na poszczególne deski.

Co do łączenia to jest cały blat i nie ma możliwości przestawienia na drugą stronę, gdyż ta jest za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...