Jump to content

Znikają ryby, kto winny? :P

lavement
 Share

Recommended Posts

Hej, od jakiegoś czasu znikają mi niektóre ryby... Mówię znikają bo jednego dnia są, następnego już ich nie ma, a nie ma nawet śladów, że zostały zjedzone czy były chore. Po weekendzie poza domem straciłem wszystkie kiryski... , a rybki mimo mojej nieobecności były karmione codziennie. Ogólnie straciłem już wszystkie 4 otoski... 2 z 4 kosiarek... 2 z 4 cierniooczków...i co najgorsze 2 glonojady (zbrojniki albinosy). Widziałem tylko jeden szkielecik kiryska...po reszcie nie ma śladów. A chociażby zbrojniki nie były już takie małe, żeby tak w jedną noc nic z nich nie zostało... Mam akwarium 112l, właściwie same brzanki (5 sumatrzanskich, 3 mszyste, 4 odeskie, 3 różowe, 4 jakieś małe spokojne, ale nie znam nazwy i 4 rekinie) + dwie kosiarki, 2 cierniooczki i kiryśnik czarnoplamy....

Wcyhodzi na to, że sprawcą tych wszystkich zaginięć jest kirysnik... ewentualnie brzanki rekinie, ale je wykluczam, bo sa strasznie plochliwe, przez wiekszy czas sie chowaja.. chyba, ze to taki plan...w dzien spokojne i schowane a w nocy polują...

Pomozecie? Nie chce niepotrzebnie pozbywac sie kirysnika bo mi sie podoba...ale jesli to on to go wydam.

Ryby sa karmione roznymi pokarmami, płatki, granulki, tabletki roslinne, spirulina, mięcho też dostają- mrożoną ochotkę i wodzienia. Są kryjówki, rośliny. Wszystkie ryby są w dobrej kondycji, nie chorują. Po prostu znikają! :/

Żadna z ryb którą masz nie jest drapieżnikiem . Kiryśnik też nie pożera Ci rybek . Mam te ryby już 4 rok i nigdy nie zauważyłem agresji z ich strony , ruszały jedynie padlinę i to ta już dobrze rozszarpaną przez inne ryby. zastanawia mnie jakie masz te ryby których nazwy nie znasz . Wbrew pozorom może to właśnie te . Daj fotki to sprawa się rozwiąże. A może przypadkiem masz jakieś sumy lub sumowate ?

Wiem, że brzanki lubią obgryzać płetwy innym, szczególnie weloniastym rybom, dlatego mam same brzanki. I z całą pewnością brzanki nie wykańczają się nawazajem w moim akwarium, bo bym to zaobserwował, podgryzanie płetw to proces raczej trwający jakiś czas. Brzanki to nie rekiny, żeby odgryzły od razu całą płetwę, a moje ryby żyją zgodnie wszystkie. I żadna nie jest nękana ani podgryzana. Też mi się wydawało, że kiryśnik nie będzie drapieżny, dlatego go mam. A jednak ryby znikają. Te niezidentyfikowane brzanki (z tego co poszukałem teraz w necie wyglądają na brzanki wysmukłe) na pewno nie są agresywne, są małe i spokojne, pływają sobie raczej samotnie i nie atakują innych, ani same nie są zaczepiane. Dlatego tu napisałem, bo to dziwne...0

post-963-13685173733325_thumb.jpg

post-963-13685173733741_thumb.jpg

post-963-13685173734144_thumb.jpg

post-963-13685173734515_thumb.jpg

Winny właściciel akwarium. Czy zapoznałeś się z wymaganiami rybek, które posiadasz? Jakie są parametry wody? Jakie podłoże i ozdoby.

Po jakim czasie od zalania akwarium wpuściłeś rybki? Jaka chemia była stosowana? Dodatkowo nie wierzę w tą dobrą kondycję wszystkich rybek...

Ponieważ jest ich za dużo, nie wszystkie z nich nadają się do akwarium tej wielkości oraz mają różne wymagania.

Luna: Pisownia.

To akwarium musiało być porządnie przerybione. Piskorki, kosiarki, zbrojniki niebieskie, otoski, kiryski,, kiryśnik, 6 gatunków brzanek -a to wszystko w 112l...Choć nie podajesz żadnych konkretnych informacji w tym jaka była początkowo obsada, już po wymienionych widać że masz tam zupę rybną. Jak pisał poprzednik- sam jesteś powodem swojego problemu. Jeśli w dodatku akwarium jest świeże- ryby systematycznie giną z powodu trującej wody.

To forum schodzi na psy, wypowiadaja sie sami uzytkownicy, ktorzy pojecia nie maja, a pisza ogolniki tylko po to by nabic sobie posty... ;/ Gdzie sa moderatorzy w takich sytuacjach? Parametry..ozdoby..podloze? Czy w kazdym temacie to trzeba pisac? A teksty typu "nie wierze, ze ryby sa w dobrej kondycji.." sa smieszne. Czy kilkanascie mlodych malych brzanek w 112l to mega przerybienie? To moze do 112l nadaje sie tylko kilka gupikow? Ale nie...bo zaraz zaczna sie mnozyc i juz bedzie wasze przerybienie...To nic tylko jeden bojownik... Zaupa rybna? Przeciez mam sam brzanki i kilka dennych ryb!? Otoski byly najpier, nie w tym samym czasie co kosiarki. Piskorki sa malutkie i caly czas sie chowaja. Poza tym sa towarzyskie i zawsze je mialem. Co do zbrojnikow... tez sa male, nawet jeszcze nie mozna bylo rozroznic plci... Akwarium nie mam od wczoraj... Dla niedowiarkow o kondycji ryb zobaczcie sobie moje stare posty, gdzie sa zdjecia zbrojnikow ktore zlozyly u mnie ikre, to chyba nie jest oznaka, ze jest im zle... Rosliny rosna u mnie bez chemii, jedna sprzedalem na allegro do Szczecina bo zajmowala cale akwarium. Teraz tez echinodorus mi kwitnie. A gdyby ryby byly w zlej kondycji, albo chorowalyby to bym zalozyl post w dziale chorob i tam szukal porad.

Post jest po to, by wypowiedzialy sie osoby, ktore mialy u siebie sytuacje, albo znaja dobrze zachwanie ryb takich jak Brzanki Rekinie i Kiryśnik. Czy ktores z tych ryb, moga wykazywac sie agresja i nocnym polowaniem. W dzien jest spokoj.

Luna: Dbaj o pisownię i swoje nerwy.

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

To forum schodzi na psy, wypowiadaja sie sami uzytkownicy, ktorzy pojecia nie maja, a pisza ogolniki tylko po to by nabic sobie posty... ;/

Jeśli ktoś Ci zwraca uwagę na błąd i sugeruje że to nie ryby mogą być winne, a Ty sam - to znaczy że forum jest niedobre?

Kondycję ryb masz taką że Ci znikają. Ryby równie dobrze mogą padać w wyniku stresu, lub złych parametrów wody - a tym co z nich zostaje zajmują się zbrojniki.

Zrób sobie najpierw dobrą obsadę, zobaczysz że nic nie będzie Ci "znikać".

To akwarium musiało być porządnie przerybione. Piskorki, kosiarki, zbrojniki niebieskie, otoski, kiryski,, kiryśnik, 6 gatunków brzanek -a to wszystko w 112l....

A u ciebie 19 razbor, piskorki, otoski...krewetki.. i sama piszesz ze piskorki zniknely ci z niewyjasnionych przyczyn... to wszystko w mniejszym akwarium, a mnie pouczasz...

O jeszcze sobie nabiję!

Gdzie sa moderatorzy w takich sytuacjach? Parametry..ozdoby..podloze? Czy w kazdym temacie to trzeba pisac?

Trzeba i jest to wymagane. Ma to równe znaczenie co szukanie "drapieżnika" którego być nie musi. Szczególnie że nie wszystko musi być ok, skoro zrobiłeś taką piękną obsadę z ryb standych bez stad i ryb za dużych.

A teksty typu "nie wierze, ze ryby sa w dobrej kondycji.." sa smieszne. Czy kilkanascie mlodych malych brzanek w 112l to mega przerybienie?

Poczytaj do jakich rozmiarów dorasta kiryśnik, albo rekinie. Porównaj to długością boku Twojego akwarium. Czy hodowla jednego karpia w wannie to jest przerybienie? To taka logika, ryb niewiele - a to że karłowacieją nie szkodzi? ;>

Wszystkie informacje o zbiorniku, ograniczenie obsady - bez tego raczej nie możesz liczyć na pomoc na żadnym forum. Oczywiście zawsze możesz też unieść się dumą i poczekać aż padnie reszta z tej obsady, zrobisz jak chcesz. ;)

Jeśli ktoś Ci zwraca uwagę na błąd i sugeruje że to nie ryby mogą być winne, a Ty sam - to znaczy że forum jest niedobre?

Nie, nie o to chodzi. Irytuje to, ze ktos pyta o nieistotne rzeczy, tak jak by nawet nie czytal posta i nie odpowiada na pytanie, ktore w poscie pada.

Kondycję ryb masz taką że Ci znikają. Ryby równie dobrze mogą padać w wyniku stresu, lub złych parametrów wody - a tym co z nich zostaje zajmują się zbrojniki.

Ok, moze sie nie znam, ale w wyniku stresu czy zlych parametrow nie padaja ryby nagle, w ciagu jednej nocy, bez zadnych oznak, ktore jeszcze wieczorem plywaly zwawo, nie chowaly sie, nie unikaly innych ryb, chetnie pobieraly pokarm. Myle sie? A gdybys czytal uwaznie, to wiedzialbys ze zbrojniki tez zniknely, wiec i nimi juz sie nikt jakos nie zajmowal bo tez sladu brak.

A logicznym jest ze jak kirysnik bedzie wiekszy to przyjdzie czas na jego oddanie i z tym sie licze, nie trzymam ryb na sile az nie beda mialy miejsca sie obkrecic w akwarium.

Na forum jest obowiązek używania polskich znaków. +1

kubas

Irytuje to, ze ktos pyta o nieistotne rzeczy, tak jak by nawet nie czytal posta i nie odpowiada na pytanie, ktore w poscie pada.

Takie rzeczy są bardzo istotne, gdyby nie były to ludzie by nie pytali. Szczególnie że nie ma opcji by jakakolwiek z Twoich ryb zabiła podrośniętego zbrojnika.

Nie sypiesz Ty czasem soli? Przekrój tych padniętych mniej więcej zgadza się z takimi które tego wybitnie nie tolerują. I właśnie by uniknąć takich pytań, potrzebne są informacje o akwarium. Wszystkie.

W tym że zwłoki szybko znikają z akwarium - nie ma nic dziwnego, ale polowanie na zdrowe ryby już taką oczywistością nie jest.

Myle sie?

Oczywiście.

A logicznym jest ze jak kirysnik bedzie wiekszy to przyjdzie czas na jego oddanie i z tym sie licze, nie trzymam ryb na sile az nie beda mialy miejsca sie obkrecic w akwarium.

Typowy błąd początkujących. Ryba podrośnie, to oddam. Nie podrośnie, skarłowacieje. Jej wzrost będzie znacznie spowolniony, lub zatrzymany. Ryba nie może przerosnąć akwarium.

Drogi lavement.

Gdzie sa moderatorzy w takich sytuacjach?

Nie wiem ale za pewne zwróca uwagę na Twoją pisownie. Jakby nie było na forum obowiązuje regulamin:

regulamin-t32464.html

Parametry..ozdoby..podloze? Czy w kazdym temacie to trzeba pisac?

Przeczytaj temat: jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

A teksty typu "nie wierze, ze ryby sa w dobrej kondycji.." sa smieszne.

Nie mam pojęcia co tu Cie tak śmieszy... Ale śmiej się dalej bo śmiech to zdrowie :)

Dalej nie będę cytował bo można tak godzinami ale nie o to chodzi...

Jeśli naprawdę chcesz rozwiązać "problem" to zamiast się obrażać podejć do tematu poważnie.

Jeśli natomiast wiesz wszytko lepiej od innych to nie ma sensu zakładnie tematu.