Jump to content

Filtr wewnętrzny do akwarium 72l

Recommended Posts

Witam.

Trzy miesiące temu postanowiłem założyć swoje pierwsze akwarium ( 72l) :)

Kupiłem więc cały zestaw na allegro, dopłacając do niego 20 zł by pan sprzedawca zamienił mi filtr 300l/h na taki 600l/h (myślałem że przy tak małym przepływie będę mieć niezbyt klarowna wodę) i tutaj popełniłem wielki błąd......

Gdy akwarium stało zalane przez 3 dni i nie było w nim nic oprócz żwirku to wyglądało to nawet ok... ale gdy kupiłem pierwsze roślinki to dopiero wtedy zauważyłem że moje akwarium przemieniło się w pralkę. Na szczęście udało mi się coś wykombinować... Mianowicie zaraz przy wylocie filtra postawiłem ceramiczny zamek, co dało dosyć dużo.

Niestety zamek ten strasznie szpeci akwarium w którym po wlaniu nawozu zrobiło się bardzo zielono :) Chciałbym go usunąć a co za tym idzie kupić inny filtr. Mam 14 lat i niewiele pieniędzy i chce was zapytać jaki filtr powinienem wybrać do mojego akwarium w granicach 50 zł.

Kandydaci to:

FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL FAN 1 PLUS (nie wiem czy wydoli)

FILTR WEWNĘTRZNY AQUAEL FAN 2 PLUS (nie wiem czy nie będzie za mocny)

FILTR WEWN. AQUAEL PATMINI (bedzie sie dobrze sprawował w akwarium 72l?)

FILTR WEWN. AQUAEL TURBO 500 (wie ktoś może czy da sie znacznie zmniejszyc jego przepływ (do 400l/h)?)

PS. Nie chcę żadnej kaskady :)

Nie chodzi mi tutaj na pierwszym miejscu o cenę, ale po prostu nie chcę wycinać dziury na kaskadę w mojej pokrywie ;/

Edit.

A jesli wybrałbym jednak kaskadę to jaki model polecacie do akwa 72l z dużą ilością roślin i obsadą 21 rybek (1.5 cm - 3cm)

Witam

Filtr wewnętrzny nie koniecznie jest do bani może prędzej ma mniej skuteczną gąbkę przez którą filtruje wodę.

Jak widać na foto mam w 60l (dla młodzieży) AQUAEL FAT0 woda jest kryształ po zmianie gąbki którą

wyciąłem po wizycie u tapicera .

Jedyny minus takiej operacji to czyszczenie wkładu max 2/3 dni szybko się zapycha choć to jeszcze lepiej wpływa na filtracje gorzej na napowietrzacz który jest zintegrowany z filtrem .

W zbiorniku znajduje się kokos i dosyć duży korzeń jak widać gęsta gąbka na filtrze się dobrze spisuje .