Jump to content

[65l] Nowe akwarium-pyszczaki lub inne kolorowe


Recommended Posts

Witam. Jestem nową osobą na forum. Posiadam akwarium o poj. 65 litrów z pokrywą, oświetleniem jarzeniowym, filtrem wewnętrznym. Mam malutkie mieszkanie więc większe akwarium nie wchodzi w grę. Chciałbym mieć w akwarium pyszczaki(ewentualnie jakieś inne rybki) które są kolorowe i bardzo ładne. Wiem, że jeżeli się zdecyduję na pyszczaki to już innych ryb nie mogę wpuścić.Chciałbym się dowiedzieć:

- ile sztuk mogę wpuścić do akwarium;

- czy filtr wewnętrzny wystarczy czy musi być jakiś inny;

- jakie oświetlenie zastosować(chciałbym wydobyć z ryb barwy nie powodując jednocześnie zaglonienia akwarium);

Za rady z góry dziękuję a założonego i zarybionego akwarium zdjęcia wrzucę później :D

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Link to comment
Share on other sites

pyszczaków raczej nie zmieścisz do takiego zbiornika ew. para muszlowców, ale jak dla mnie są mało atrakcyjne. z kolorowych rybek to może molinezje balonowe? zmienniaki plamiste, neony, gupiki, prętnik karłowaty, p. kakadu,

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na prętniaki karłowate. Ładne i kolorowe rybki. Moglibyście mi jeszcze doradzić czy lepiej mieć same prętniaki(ile szt.?) czy zrobić mieszane aqwa? Może dołożyć krewetki red-cherry(chyba) :D . Jak najlepiej urządzić takie akwarium: roślinki, jaskinie itp. Jakie podłoże będzie najlepsze: piasek czy jakiś żwir koralowy lub bazaltowy??

Link to comment
Share on other sites

3lata temu zrobiłem takie akwa z pyszczakami 63l i powiem że póki były małe to było ok,ale potem zaczynały się atakować i zabijać,na końcu został1,mieczyki także odradzam,też za małe akwa.Kirysek przedstawił ciekawe ryby które bez problemu możesz w takim zbiorniku trzymać.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...