Jump to content

Nawozy Tropical i aqua art


Recommended Posts

Carbo z aqua artu używałem, działa dobrze, nie zauważyłem różnicy w porównaniu z easycarbo.

 

A co do nawozów od tropicala: multimineral wkraplałem, ale nie zauważyłem raczej różnicy, ferro-aktiv jakiś czas temu wypsikałem do toalety, bo się przeterminował, a jak korzystałem to dziwnym trafem pojawiały się glony.

 

Aquaflorin potassium używałem i używać będę, wydaje mi się że po nim rośliny lepiej wyglądają, nie żółkną i nie robią się na mikrosorium plamki.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, a powiedz coś więcej o tym carbo (jakie widzisz zmiany i jak ryby się zachowywały po podawaniu oraz czy puszczałeś tlen podając te carbo) i co jeszcze mogę stosować aby poprawić kondycję moich roślin bo mam z nimi problem, najprawdopodobniej wynikający z tego, że mam słabe oświetlenie - jednak nie mogę sobie pozwolić na dokupienie oświetlenia($)

 

Ostrzegałem. Regulamin. +1. Mapet

Link to comment
Share on other sites

Carbo po pierwsze powoduje że rośliny szybciej rosną, dostają kopa po prostu. Nie wiem o co chodzi z tlenem, jeżeli chodzi o bąbelki, to nie korzystam u siebie z brzęczyka (poza tym, napowietrzanie wybija dwutlenek węgla podawany z butli z wody, ale nie carbo), jeżeli chodzi o dwutlenek węgla, to nie podawałem w czasie korzystania z carbo. A co do ryb, żadnych zmian, tak samo krewetki. Chociaż dawki były troszkę wyższe niż te zalecane.

 

Jeżeli masz słabe oświetlenie, to w sumie carbo mało Ci da... A jakie dokładnie akwarium i co tam masz z roślin, no i czym świecisz?

Link to comment
Share on other sites

...co jeszcze mogę stosować aby poprawić kondycję moich roślin bo mam z nimi problem, najprawdopodobniej wynikający z tego, że mam słabe oświetlenie - jednak nie mogę sobie pozwolić na dokupienie oświetlenia...

W takim razie zmień rośliny, bo przy tym świetle tych, które masz nie utrzymasz, żeby nie wiem co dolewać.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...