Skocz do zawartości

dziwna choroba rybek co to moze byc???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich od pewnego czasu mam problem z niektorymi rybkami , ktore jeszcze zyja i obawiam sie ze moze pasc wiecej:) na dzien dzisiejsz u skalara , mieczyka, i u dwoch molinezji z odbytu wystaja czerwone jakby szpileczki conajmiej 3 u kazdej sztuki. Przetrzepalem juz chyba caly internet i nic takiego nie znalazlem czy moze mi ktos pomoc??? ak to wyleczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" cytuję -Ja to choróbsko wykończyłem sera-med. Dwie kuracje w odstępie tygodnia, aby pozostawione jaja pasożyta się wylęgły i zostały zniszczone. Niestety dla bardziej chorych ryb nie ma już ratunku bo mają zbyt zniszczone jelita i nie są w stanie jeść. "

 

znalazłam to w necie

 

sera med kupisz w dobrym akwarystyznym :)

 

a pozostałe leki :shock: nie mam pojęcia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kupilem sera med wczoraj podalem taka ilosc co byla wskazana na ulotce ale problem mam z reszta ulotki bo jest po nie miecku i nie bardzo wiem ak to dokladnie stosowac jezeli bys byl na tyle dobry i mi opisal stosowanie tego srodka bede wdzieczny. pierwsza dawke zapodalem wczoraj dzis rano moje gurami ktore nie wygladalo na chore padlo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Daj znać jak stan Twojego akwarium po podaniu leku.Widzę,że w tym samym czasie walczymy prawdopodobnie z tą samą chorobą.U mnie zdecydowana poprawa,lek się spisał choć miałem wiele strat w rybkach zdrowych(?!)Opis mojej walki z chorobą oraz stosowanie środka sera med nematol znajdziesz tu;

viewtopic.php?f=6&t=17623

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sera med-to nazwa firmy,costamed -nazwa leku tej firmy.Z tego co widzę to jest przeznaczony miedzy innymi do zwalczania ospy,więc możesz.Na ospę polecam również Ichtio firmy Tropical-jeszcze mnie nie zawiodły,są tańsze od sera med i dostępne w każdym sklepie zoologicznym.

Brzmi jak reklama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...