Jump to content
Sign in to follow this  
Deadmau5

Rośliny pływające

Recommended Posts

Witam ,potrzebuję jakąś roślinkę pływającą do mojego akwa 25l ,żeby trochę je zaciemnić i stąd moje pytanie jaką polecacie??? Zależy mi żeby była mało wymagająca ponieważ niczym nie nawożę , stosuje tylko kulki w podłoże. Dodam że mam już moczarkę(której od czasu zmiany oświetlenia ze zwykłej żarówki 25w na energooszczędną 8w 6500k brązowieją liście te które są najbliżej świetlówki), kryptokorynę wendtii , microsorium vindelov i anubiasa nana z którego jestem najbardziej zadowolony:) Jest jeszcze sprawa że skrapla mi się woda z pokrywy do akwarium a czytałem że roślinom pływającym to przeszkadza.Więc proszę o porady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam rzęsę i wgłębkę - im na pewno skraplanie nie zaszkodzi. Z mojej strony powiem, że mam i pistię i limnobium rozłogowe przy skraplającej się wodzie i problemu również nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również mam pistię i cały czas skrapla się na nią woda, a problemów żadnych z nią nie ma. W dodatku ma bardzo ładne korzonki, które dodają uroku akwarium :). Dodam, że przez długi czas nie nawoziłem i rosła, dopiero niedawno zacząłem delikatne nawożenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×