Skocz do zawartości

Śmierć rybek a wszystkie parametry w normie.Sprawa zagadkowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu zmagam się z zagadkową śmiercią fauny. Parametry akwarium

Baniaczek to 40L HT, w kwietniu czeka mnie przeprowadzka wiec szykuje się na coś większego.

Zbiornik założony 22-11-2012

Podłoże: Tetra complete substrat-3cm

Żwirek czarny z akwarystycznego-3-5cm

Dozowanie CO2 z butli wysokociśnieniowej 1 bąbel na 2 sek.

Filter Fluval NANO z deszczownicą oraz wkładem z TORFU(deszczownica zanurzona,fliter do 55L)

Grzałka

Swiatło to 2x11w Arcadia POD(CO2 załączam o 9-21, Od 10-21 oświetlanie z tym że godzinę po starcie i przed zakończeniem świeci tylko jedna lampka)

Do wymian woda RO+Aquadur plus zeby otrzymać kh5

Nawóz micro to sera florena-0,7ml dziennie(dawka według producenta)

Macro to:

KH2PO4-dawka aby utrzymywać 1ppm

K2S04-Dawka 10ppm tygodniowo w dawkach dziennych

Parametry: Robione testami sery oraz API

Parametry mojej wody to:

PH-6,5-7(małe wahania dobowe ale w nocy włączam co2 na 3x1 godzina żeby utrzymać PH na stałym poziomie)

KH-4-5

GH-13

NO2-0

NO3-15-20

PO4-1

Fe-0,25

Podmiany 1x25% tygodniowo.

Obsada to 6 gupików i 15 krewetek.

Ph utrzymuję na stałym poziomie poprzez Torf w filtrze oraz co2.

Karmienie raz dziennie lub banany dla krewetek

Wszystkie parametry w normie ale obsada powoli mi się wykrusza raz w tygodniu jest jeden lub 2 zgony(rybki lub krewetki). Rybki oraz krewetki nie wykazują oznaków choroby. Ostatnio padł mi gupik zaraz po zgaszeniu światła, przed zgaszeniem o 20.30 pływał sobie spokojnie po akwarium a o 21.30 leżał martwy na dnie. Mam mały problem z glonami ale kabomba rośnie szybki i problem powoli ustępuje. Ma ktoś pojęcie co się dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... używam mineralizatora Aqua dur plus który podnosi KH i GH do poziomy który jest optymalny. quote]

 

 

Przepraszam, że zapytam, ale dla kogo czy też czego optymalny ? Też leję RO i to 100%, mam GH i KH na poziomie 5/6. Nie stosuję żadnych mineralizatorów bo i po co ?

Zwierzęta, które posiadam w tym ryby jak i rośliny ( w tym glony ;) ) czują się świetnie.

Dla jednych zwierząt poziom optymalny będzie w pobliżu 0-5 dla innych powyżej 15 zależy co hodujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacze. Obsadę każdy zna bo pisałem krewetki i gupiki. Ro leje z mineralizatorem bo po zaraz przefiltrowaniu Jest PH 6 i KH 0. Jest to stanowczo za mało i krewetki nie przechodziły by wylinki. Mineralizator utrzymuje KH na poziomie 5, bez niego woda by miała duże skoki PH w nocy i w dzień. koledzy poczytajcie o Buforze PH. Może jakiś MOD się wypowie.

Kolego arreczeq masz kh 5/6 bo coś w akwarium ci wodę zatwardza, może muszelki albo nie odpowiedni żwirek. Polej octem, jak się pieni to znaczy że zatwardza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...