Jump to content

Brązowe grudki na roslinach


Antares
 Share

Recommended Posts

Witam.

Na moich roślinach pojawiły się brązowe grudki przypominające brud ale rosnący na nich, zresztą zdjęcia powiedzą wszystko. Te grudki pojawiły się na wszystkich roślinach jakie mam w akwarium. Dodatkowo na trawce pojawił się dziwny biało-przezroczysty narost widoczny dobrze na czwartym zdjęciu. Co to jest i czy walczyć z tym, a jak tak to w jaki sposób.

Zbiornik ma 50 l i był restartowany miesiąc temu, ryby są od 2 tygodni. Na początku jeszcze przed wpuszczeniem ryb na jakieś 3 dni pojawiły się pierwotniaki ale nawet nie zdążyły zapanować nad akwarium bo mleczna woda była ledwie zauważalna. Mam oświetlenie T8 15W 6500K i 15W 3000K (zamieniam zmienić na zimniejszą) włączone 12h na dobę. Przy takim oświetleniu to chyba już CO2? W każdym razie w tym tygodniu powstanie bimbrownia. Podmieniam co tydzień jakieś 20-30%. Z testów posiadam jedynie pH - 7,5 ale powoli zmniejszam liśćmi dębu i torfem, woda z kranu jest średnio twarda. Na razie nie stosowałem jeszcze żadnych preparatów, leków i nawozów. Jako obsadę mam: 9 neonów innesa (ze starego zbiornika, wiem że pH trochę wysokie ale powoli spada), 10 krewetek red cherry od środy. Jako podłoże mam JBL Manado a pod to aquabasis. Filtr to FZN-1 z wkładem biologicznym. W akwarium mam korzeń na którym po ok tygodniu od zalania pojawiła się pleśń, jednak po pewnym czasie przestała się rozwijać i zaczęła znikać, w tej chwili są już tylko resztki. Pozdrawiam.

http://imageshack.us/a/img855/2512/dsc03372z.jpg

http://imageshack.us/a/img341/5745/dsc03373g.jpg

http://imageshack.us/a/img405/8323/dsc03376a.jpg

http://imageshack.us/a/img507/8910/dsc03377c.jpg

http://imageshack.us/a/img35/576/dsc03381uw.jpg

 

----

edit

 

Heniek zaczął żółknąć więc podałem dzisiaj do akwarium ferro-aktiv. Brązowe gródki zaczęły powoli znikać, ale czy ktoś wie co to jest? Mam też większy problem, ten narost z czwartego zdjęcia pojawił się już na prawie całej trawce i w dużej ilości na Heńku zauważyłem tez go w niewielkiej ilości na hygrophilii polispermie, innych roślin które mam ten nalot nie rusza są to: anubias, microsorium, microsorium pteropus, mech jawajski, rotala wallichii, i jeszcze dwie których nazw nie pamiętam.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...