Jump to content

paletki

dominik2
 Share

Recommended Posts

Witam nazywam się Dominik mam 15 lat chodzę do trzeciej klasy gimnazjum. Jest to mój pierwszy wątek na tym forum, chciałem pokazać moje poczynania z paletkami. Komentarze na temat pary mile widziane.

Pierwszy dzień żerowania na rodzicach.

Kolejny filmik jest z dzisiaj jest to siedem dni od przejścia na parę. Filmik został nagrany pod koniec karmienia młodych artemią. Niestety musiałem parę przedzielić siatką z powodu walk miedzy samicą a samcem ale młode i tak mogą spokojnie przepływać od jednego rodzica do drugiego.

Wydaje mi się ,że ryby w takim pustym akwarium nie czują zbyt dobrze , np kiedy chodzisz koło akwarium to to czy jest żwirek na dole ma znaczenie ponieważ wibracje inaczej się przenoszą . O ile dobrze widzę to tu jest po prostu akwarium z wodą i nic więcej nie ma nie ?( oprócz sprzętu ) [trochę jak na tych farmach ryb ]

Jak byś chciał wiedzieć paletki się rozmnaża w pustym akwarium (sterylnym). Ze względu na łatwość utrzymania czystości. Zapytasz się każdego

hodowcy że to co piszesz jest brednią.

Czyli chodzi ci na ilości narybku a nie jakości .

To jeszcze napisz czym je karmisz .( chodzi o dorosłe )

Jakby ci nie chodziło o ilość to byś w normalnym akwarium je trzymał i te które by dały rade przeżyć byś miał tak praktycznie nie ma selekcji na słabsze i silniejsze .( słabsze oczywiście by raczej nie przeżyły )

Edit : ciekawe jak ty byś się czuł zamknięty białym pokoju bez klamek ?

Madk jak już dajesz analogie do ludzi to może uważasz też, że powinniśmy prowadzić naturalną selekcję wśród nas samych? Może zlikwidujmy szpitale, w końcu po co nam chorzy, niech przetrwają najsilniejsi. Przesadzacie już z tym jęczeniem o męczenie ryb, co innego jest trzymać skalary w 80l, a co innego stosowanie sterylnych warunków w akwarium tarliskowym.

Wtrącę swoje 3 grosze.

Przy rozmnażaniu dyskowców jak i hodowli młodych osobników najważniejsze jest to aby zapewnić odpowiednie parametry wody i dobrze je karmić(jedno wynika z drugiego). Skoro ryby są obficie karmione to i odchodów jak i innych odpadów jest bardzo dużo w wodzie co może przekładać się na jakość parametrów wody. Nie wyobrażam sobie rozmnażania dysków w akwarium ogólnym gdzie ni jak nie można zadbać o wodę, bo staranne usuwanie resztek jedzenia, odchodów, itd jest wręcz niemożliwe.

• 3 weeks later...

Niestety wyjechałem z rodzicami w sobotę rano a wróciłem w niedzielę rano i jak pod szedłem do akwarium to mało co zawału nie dostałem. Dwie trzecie młodych leży na dnie martwych a para z resztą pod powierzchnią. A co się okazało to filtr padł i nie było napowietrzania. Mam teraz nauczkę na przyszłość że trzeba mieć od dzielnie napowietrzanie. Ale szybko dałem nowa turbinę i podmieniłem wodę i rybki z powrotem obżerają samca bo samice odłowiłem do ogólnego. Już zaczynają jeść rozdrobniony granulat ale i tak wolą artemię.

Jutro dodam fotki.

Niestety wyjechałem z rodzicami w sobotę rano a wróciłem w niedzielę rano i jak pod szedłem do akwarium to mało co zawału nie dostałem. Dwie trzecie młodych leży na dnie martwych a para z resztą pod powierzchnią. A co się okazało to filtr padł i nie było napowietrzania. Mam teraz nauczkę na przyszłość że trzeba mieć od dzielnie napowietrzanie. Ale szybko dałem nowa turbinę i podmieniłem wodę i rybki z powrotem obżerają samca bo samice odłowiłem do ogólnego. Już zaczynają jeść rozdrobniony granulat ale i tak wolą artemię.

Jutro dodam fotki.

Dlatego mówiłem ,że lepiej je w normalnym akwarium z piaskiem na dnie rozmnażać ,chodzi o normalne akwarium wykończone niech i niech będą same ,ale nic by się wtedy nie stało .

No cóż życie ... masz nauczkę ale mimo wszystko moim zdaniem i tak jest się czego cieszyć, to nie pierwsze i ostatnie młode tej pary :) W przeszłości jak hodowałem palety składały one ikrę ale nic więcej z tego nie wyszło właśnie dlatego, że były w akwarium ogólnym. Akwarium tarliskowe jak najbardziej poprawne, nie ma tu mowy o żadnym męczeniu ryb !

Młodych jest około 60 dokładnie nie wiem są zbytnio ruchliwe żeby je policzyć. Jutro będą miały 5 tygodni, zmierzyłem jedną z większych i ma 3,8cm. Młode jedzą już ładnie mixa i granulat ,ale nadal podaje artemię, Jutro pewnie odłowię samca do ogólnego.