Jump to content
Sign in to follow this  
czachpolice

Biała plama na nosie welonki

Recommended Posts

Witam, mam welonke od dwóch tygodni. od 5-6 dni ma ona coś na nosie, jest to biła plamka, lekko bezbarwna. Na początku myślałem, że to tylko brudek ale teraz się martwię.

 

Rybka jest bardzo żywa, woda czysta i natleniona.

 

W jaki sposób mogę to wyleczyć, dodam również, że nie mam pieniędzy na jakieś wielki zabiegi..

 

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak ktoś ci ma pomóc jak nie uzupełnisz niezbędnych informacji dotyczących zbiornika, bo zdjęcie to nie wszystko na tym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez wiedzy o zbiorniku, pokarmie i kolorze światła w pokoju osoba, która ma o tym jako takie pojęcie może oszacować że to ospa lub pleśniawka. Wtedy zadała by niezbędne pytania by uniknąć tych zbędnych. Następnie, po mojej odpowiedzi dostał bym odpowiedź, że to jednak pleśniawka, bo schorzenie widocznie przyjmuje postać podobną do waty cukrowej itp.

 

Zapytał bym wtedy jak można domowym sposobem się tego pozbyć, odpowiedź brzmiała by sól, zapytałbym ile, 15g na 1 l w oddzielnym zbiorniku na 30 min i w temp 30 stopniu i że mam wyczyścić sterylnie kule. Dodał bym, że karmię raz na 24h a wodę zmieniam co 5-6 dni.

 

Ostatni post to: zmieniaj częściej wodę, i dawaj tyle karmy by ta nie zalegała co spowoduje mniejsze ryzyko rozwoju bakterii, a jeśli sól nie pomorze, to skocz do zoologicznego po lekarstwo za 8 zł i będzie dobrze.

 

dziękuję za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prędzej wygląda mi to na pleśniawkę, gdybym napisała tak jak piszesz dostałabym kolejne ostrzeżenie od adminów, więc wole dostosować się do tego forum, trzymasz welonkę w kuli?? Te informacje dotyczące zbiornika, też są po to żeby pomóc nowemu użytkownikowi poprawić ewentualne błędy i określić dlaczego rybka zachorowała. Dobrym lekarstwem na pleśniawkę jest jak dla mnie CMF, może to być pleśniawka, lub co gorsze fleksibakterioza. O pleśniawce masz informację tu --> http://www.superakwarium.pl/plesniawka-id618.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×