Jump to content

juwel RIO 300

GeGo
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś ma z was taki zestaw i może cos powiedziec o tym ich filtrze całym i ogólnie o zestawie??

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari ... kgAiQ#more

koszt takiego zestawu to 700€ w polsce 3000zł !

ja mam okazje kupic tak zwany MUSTER ze sklepu za 300€ (1200zł) nigdy nie zalany woda w sklepie stoi z piaskiem na dnie i korzeniem bez wody...

350 l Dopasowana szafka pod akwarium

Wymiary całego zestawu akwarystycznego: dł. 121 x szer. 51 x wys. 146 cm

Pokrywa oświetleniowa ze świetlówkami (120 cm), świetlówki T5 4 x 54 W

High-Lite® to innowacyjna technika oświetleniowa akwariów firmy Juwel. Technologia ta zwiększa ilość światła o 150% w akwarium w porównaniu z tradycyjnymi świetlówkami (T8).

High-Lite® marki Juwel posiadają świetlówki o dopasowanej długości, wynikiem czego jest optymalne naświetlenie akwarium.

Grzałka marki Juwel 300 W

Zestaw wyposażony jest w system filtracyjny Bioflow 6.0 firmy Juwel i we wszystkie potrzebne elementy filtracyjne w praktycznym pojemniku filtrowym (wata filtracyjna, gąbka węglowa, gąbka filtracyjna o drobnych i dużych porach do biologicznego czyszczenia).

Ten zestaw akwarystyczny to najlepsze techniczne wyposażenie. Wystarczy tylko napełnić akwarium ziemią, elementami dekoracyjnymi i wodą, aby Twoje rybki zyskały nowy dom.

Kombinacja akwarium i szafki zapewnia Ci wiele korzyści: szafka marki Juwel jest stabilnie zbudowana i dopasowana do wagi napełnionego akwarium. Dzięki niej akwarium będzie stało bezpiecznie.

Szafka ma wystarczająco dużo miejsca, możesz w niej umieścić nie tylko pokarm, podbierak, odmulacz lecz także inne przyrządy potrzebne do pielęgnacji wody i roślin. Dzięki temu wszystko jest w zasięgu ręki i elegancko ukryte. Dodatkowo akwarium wraz z szafką tworzą optyczną całość i z pewnością będą wkrótce "źródłem Twojego wypoczynku".

grzałka umieszczona jest w środku filtra :

Dołączona grafika

filtr, który posiada dwustopniowy, opatentowany system filtracji

- pobieranie wody z dołu, woda zostaje ogrzana we wnętrzu filtra i wypuszczana przez pompę - dzięki temu w całym zbiorniku panuje jednakowa temperatura

-swobodne przelewanie się wody przez górną kratkę, siłą grawitacji. Wszystko zostaje wewnątrz filtra - nie ma osadu na powierzchni wody. Dzięki wolnemu przepływowi wszystkie zanieczyszczenia zatrzymują się wewnątrz filtra

W filtrze Bioflow znajdują się następujące wkłady:

1x Polypad

1x Carbon

1x Nitrax

1x Coarse Sponge - szorstka gąbka filtracyjna

1x Cirax - wkład ceramiczny

2x Fine Sponge - gładkie gąbki filtracyjne

Wkłady filtracyjne składają się z sześciu różnych rodzajów umieszczonych w jednej komorze filtra

myślałem żeby go kupić na paletki :)

brać nie brać??

jeżeli chcesz to przyjdz do marburga ;P

okazja jest bo różnica w cenie to 400€ (nowy nie z wystawy 699€) można go mieć za 299€ tylko dlatego że stał w sklepie na pokaz ;)

121x51x66

wieć jeżeli dobrze liczę 12,1 x 5,1 x 6,6 to okolo 407litrów

Pisownia!//lopezz

Widziałem podobny zestaw u rodziców tylko że 180 L i stosowali na początku ten filtr . Woda była dosyć ładna zazwyczaj tylko że nie raz zdarzyło mu się wypluć brud jakiś ale dość dobrze filtrował . Na dzień dzisiejszy zmienili go na zewnętrzny . Ja sam mając Rio 240 wyciąłem go i mam kubełek ale zamierzam dodać jeszcze jako mechanika wewnętrzny ale Aquael'a Turbo jest mniejszy a wydajniejszy .

Za 300 € to chyba bym się nie zastanawiał na twoim miejscu za taki zestaw :)

Przy naszych zarobkach rzędu 500€ miesięcznie promocja to by to raczej nie była ale wychodzę z założenia że dla ciebie te 300€ to jak dla nas 300 PLN a wtedy to jest promocja :)

Narazie mam problem zeby woda sie wyklarowala... wiec jak juz bedzie trochu lepiej to zrobie zdjecia puki co mam zdjecie jaka jest roznica miedzy starym a nowym, ale z komorki i wrzuce pozniej jak bede przy pc a nie tablecie.

ps. pisze z tableta i nie mam tu polskich znakow

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Filtr niby szkoda miejsca, ale niech na początku jest puki paletki nie podrosną, bo i tak w tym baniaku sie tracą i widze tylko wodę ;P

szczególnie jak z dna jedzą... Jak podrosną to dołoże drugi zewnętrzny teraz mam wewnętrzy z zestawu + mój stary kubeł eheim`a

Chciałem higieniczne akwa by dbać o czystosći by paletki mialy jak najlepiej ale chyba się rozmyślę i zacznę urzadzać to szkło :)

Postawiłem akwa w tym samym miejscu co stare i przez to muszę teraz wszystko poprzestawiać w pokoju bo jak siedzimy na narożniku to przez akwarium widzimy połowę telewizora co wcale nie jest taki mały bo 50cali.

Więc jutro będziemy coś przerabiać :P

Jaki zbiornik by się nie miało, zawsze chce się mieć większy :)

Niby tak ja szukałem większy... w sklepie ten nie wydawał się taki duży...

Więc jak postawiłem go w pokoju, doszło do mnie gdzie ja bym większy postawił...

W ogóle obawy były przed zalaniem bo szafka taka sobie, ale skoro juwel tak sprzedaje zestaw to chyba taka musi starczyć pomyślałem..