Skocz do zawartości

Przeprowadzka akwarium


HellRedAngel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rasbor, tu trzeba wziąć pod uwagę proces cały.

 

wyjęcie sprzętu

wyłowienie ryb

opróżnienie zbiornika z wody

wyjęcie ozdób

wyjęcie roślin

wyjęcie podłoża

wyniesienie akwarium

zapakowanie całości

dojazd

wniesienie wszystkiego

nasypanie podłoża

zasadzenie roślin

położenie ozdób

nalanie wody

założenie sprzętu

wpuszczenie ryb

 

Będzie z 6 godzinek jak nie lepiej, jeśli akwarium jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym robił według kolejności jaką podałeś, to chyba ze trzy dni by to potrwało.

Dla nas najważniejsze jest by ryby nie cierpiały zanadto podczas tej przeprowadzki a pływające chodź w beczce, wielkiej krzywdy nie będą miały, najważniejszy jest czas przewiezienia beczki z rybami z punktu A do B.Taka beczka mniej więcej http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNot ... emnik-ates

 

Opisuję to na podstawie własnej przeprowadzki a miałaem 11 km i 240l akwarium.

 

Czynności:

wlewasz wodę do beczki i montujesz do niej filtr i grzałkę wszadzamy rośliny.

Wyławiamy ryby i wpuszczamy, w tym czasie stras jest niewielki, zabieramy się za spuszczanie reszty wody, podłoże może zostać.

Transportujemy akwarium do nowego lokum, nalewamy wodę, po przyjeżdzie powinna już lekko odmącić się, można posadzić rośliny jak mamy..

Teraz najważniejsze, żeby było szybciej grzałka może zostać w beczce, uwaga na mokrą wtyczkę podczas podłączania.

Wiadomo, druga para rąk jest bardzo przydatna, szczególnie jak to jest większe akwarium.

Zniesienie takiej beczki z 4 piętra i zapakowanie do samochodu ( myślę że 20 min to nawet za długo) przejazd, kolejne 20 minut wniesienie ryb na 3 piętro, kolejne 20 minut.

Więc czas o jakim piszesz Sverting jest mocno przesadzony, w godzinę ryby mogą już pływać w akwarium, wystarczy wszystko dokładnie zaplanować i mieć kogoś do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło mi się na myśl Sławek puste wiadro po farbie ściennej z deklem 10 litrów.

Można kupic nowe za 12 zł w budowlanym kiedyś widziałem. Ale mnie intresuje używane, czy można?

Można chyba takie dobrze umyć, wyparzyć i chyba lepiej będzie jak z folią na górze.

Co myślisz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeprowadzka udana ... W Castoramie zakupiłem 2 zamykane pojemniki 30 l ( są po 12 zł ) , do tego miałem beczkę 50 l ( wlałem z 35 ... ), podzieliłem ryby wrzuciłem rośliny ... Cała operacja trwała z 4 godziny. Cały czas doprowadzałem powietrze do zbiorników gdzie znajdowały się ryby. Wszystkie ryby całe ;)

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...