Jump to content

Oświetlenie 54 litry


marcinek8413
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów posiadam akwarium 54 litry, oświetlenie na chwilę obecną to 22 wat co daje 0,4 na litr, pytanie brzmi czy jak dołożę jeszcze 11 wat co da mi 33 wat czyli 0,6 wat na litr, to muszę podawać Co2 i jakieś nawozy i czy to nie jest za dużo jak na takie akwarium. Pistia w moim zbiorniku słabo rośnie i to spowodowało myśl o dołożeniu jeszcze 11 watów.

Link to comment
Share on other sites

A może masz światło o nieodpowiedniej barwie? Zastosuj świetlówkę o barwie 6500K - najbardziej popularna w akwarystyce. Jakie rośliny masz, lub chcesz mieć? A nawozy Aqua Art sobie daruj. Tylko producent zna ich skład, więc lejesz je do akwarium na pałę i modlisz się by dawki były prawidłowe.

Tetry nie znam, więc się nie wypowiem. Easy Life dobre, policzalne dawki, ale drogie. Od niedawna używam Easy Life Profito - nawóz mikroelementowy, makro podaję z soli.

Link to comment
Share on other sites

Swiatło jakie posiadam to 2 x 11 wat jedna 6500K druga 8000K oraz lampka led oświetlenie dodatkowe na dzień i na noc w danych technicznych piszę że świeci jak 13 wat barwa zimny biały, rośliny jakie posiadam to Nurzaniec, Cryptocoryna, Anubias, Pistia , Wgłębka, oraz Hydrocotyle Japan oraz Bacopa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...