Jump to content
Sign in to follow this  
TheDetH

Welonek co mu dolega??

Recommended Posts

Witam, moj welonek od dwoch dni coraz bardziej robi sie czarny myślałem ze to minie że zmieni kolor lecz czekam i nic z tego. Mam w akwarium 2 welonki akwarium ma 120L, karmię 2 razy dziennie. Rybki zaczęły chorować gdy przyniosłem z zoologicznego 3 otoski. Jeden zdechł i go zjadły nie zauważyłem tego że zniknął bo zazwyczaj otoski sie chowały w roślinkach. I od tego momentu coś zaczęło sie dziac. Po jakimś czasie zdechły wszystkie ostoski , nie chciały jeść przez 2 dni i zdechły. W akwarium zostały mi tylko 2 welony z czego jeden jest całkowicie zdrowy jada wszystko jak wczesniej i tamten co jest "chory" też sie normalnie zachowuje. Podaję im suchą karmę bo mrożonek nie chcą jeść. Pozdrawiam :)

Co mu dolega zdjęcia wrzuce po szkole

A oto i zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

U welonów zmiana koloru jest czymś naturalnym, największy wpływ na wybarwienie ma dieta.

Czasem wystarczy podmiana części wody i podanie pokarmu z witaminami, by odzyskały barwy.

Jeśli temperaturę wody masz odpowiednią dla welonów, to otoskom musiało być za zimno...

Podaj więcej informacji o zbiorniku.

I jak myślicie ta rybka się przebarwia?? Kupiłem dzisiaj w zoologicznym karmę dla welonków specjalną z witaminami więc teraz to mają 3 rodzaje karm i chyba tyle im wystarczy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Sign in to follow this