Jump to content
Sign in to follow this  
Tomi79

Molinezja

Recommended Posts

Witam,

 

Pytanie dotyczy dziwnie moim zdaniem wyglądającej molinezji złotej. Mam ją od grudnia ale przez ten czas znacznie się zmieniła . Z normalnego kształtu stała się tak jakby wysuszona i chuda, często pływa ze złożonymi płetwami czasami dziwnie się giba lub chwieje na boki, wydaje mi się że jej oczy zrobiły się jakby wyłupiaste. Ostatnio często nieruchomo leży na dnie. Jakiś czas temu odłowiłem ją na parę dni ale w małym akwa zaczęła zachowywać się w miarę normalnie więc wróciła do głównego. Raczej je normalnie w porze karmienia. Jednak sama rybka nie wygląda na najzdrowszą. Dziś ponownie ją odłowiłem po tym jak nieruchomo leżała na dnie.

 

Ciekawe jest to, że podobna sytuacja była z Płatką ( samiczka) która po kilku koceniach się schudła, potem gibała się, miała sklejone płetwy a następnie dostała jakby wewnętrznego wylewu i po kilku dniach zdechła.

 

Dodam jeszcze, że cała zabawa zaczęła się od chorego bojownika, któremu od płetwy grzbietowej zaczęły schodzić łuski lub skóra ale na szczęście po przerzuceniu do małego akwa i zastosowaniu baktoforte wyzdrowiał.

 

Wracając do molinezji. Nie wiem co jej jest, czy trzymać ją z innymi rybami, czy np ryba jest chora, czy stara, czy cierpi na to co płatka? Inne ryby wyglądają na zdrowe.

 

W akwarium panowała temperatura ok 27 C teraz od paru dni staram się utrzymywać 25-26C.

 

Proszę o opinie

 

Dziękuję

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×