Skocz do zawartości

Ryby zdychają jedna po drugiej!


Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium stoi już jakieś 1,5 roku i od jakiegoś pół roku co jakiś czas co chwilę zdychają mi ryby jednego dnia pływają normalnie i jedzą a w drugi dzień na dnie leżą i ledwo dyszą a inne ryby je zjadają. Wyczyściłam całkiem akwarium ozdoby wyparzyłam i wodę wymieniłam ale dzisiaj kolejna już leży przy filtrze. Nie wiem jaka to choroba bo nie ma żadnych objawów. Akwarium było wielokrotnie czyszczone woda podmieniana co 2 dni, akwarium dojrzewało miesiąc na początku. Stosuję algin żeby w akwarium nie było glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litraż: 20l

Lampa 8W ale rzadko włączana.

Woda zwykła wodociągowa odstaje 48h zanim ją podmienię.

Używam Tropical Algin, uzdatniacz też z Tropical i bakterie do filtra.

Wymieniam wodę co 2 dni, co miesiąc całkowite czyszczenie akwa.

Nie posiadam grzałki ale woda ma temp. pokojową.

Obsada: 5 gupików - 2 samce 3 samice, 2 kirysy samiec + samica

Podłoże zwykły żwirek około 3 mm.

Filtr + napowietrzacz aquarel fandub czy coś takiego

Karmię czasami ochotkami mrożonymi a a co dzień Tetra Colour i czasami w tabletce dla kirysów.

Dotąd zdychały tylko gupiki kirysy mają już 3 lata z nimi nic się na razie nie dzieje

 

Edit

 

Myślę że to rzeczywiście może być z powodu preparatu bo też na etykietce pisze że może być szkodliwy tylko dlaczego tylko gupiki zdychają :/ Kirysy mają się dobrze :)

 

Luna: Nie pisz posta pod postem.

Używaj opcji "edytuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak no właśnie xD Tylko moja kochana pani zoolog odradziła jakichkolwiek roślinek bo powiedziała że zakwaszą wodę przy tak małym litrażu.

 

Cooo :roll:

Wiesz,nie jestem biologiem,ale pierwszy raz słyszę taką informację.

Rośliny to podstawa w akwarium słodkowodnym-bez względu na litraż,pomijając Malawi i Tangę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nocy rośliny pobierają w nocy tlen przy jednoczesnym wydalaniu co2 które teoretycznie zakwasza wodę.

Ale, sam kiedyś próbowałem zmierzyć jakie są to stężenia i testy na nie wiele sie przydały.

Rośliny w akwarium to jak dodatkowy filtr, muszą być.

Zaopatrz sie w testy na po4 i no3, i założę się skoro masz glony tak często nie jest zachowany stosunek po4 do no3 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...