Skocz do zawartości

[70L] Nano rafka


gruszkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to moje pierwsze akwarium słono wodne zalane wczoraj. Z powodu paru niedogodności komin zewnętrzny jeszcze nie działa więc cały sprzęt jest w środku ale to nic na dniach to poprawię. Więcej zdjęć jak woda przestanie być jeszcze mętna .

 

Oświetlenie t5 2x 24w

2x Hydor nano koralia 900

pompa 1200 hydora

odpieniacz resun sk300

W akwa

7kg żywej skały

9kg żywego piachu

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka morska to nie do końca "moja bajka" ale czy ta grzałka do celowo ma tak leżeć jak leży?

Strasznie "razi po oczach" poza tym to całkiem ładnie.

 

Z powodu paru niedogodności komin zewnętrzny jeszcze nie działa więc cały sprzęt jest w środku ale to nic na dniach to poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem jak sprawdzałem, to dojrzewanie zbiornika morskiego nie trwa miesiąc, ale dwa-trzy miesiące.

To zależy od skały, wsypanie żywego piasku też przyspiesza dojrzewanie. Poza tym - nie napisał że coś będzie wpuszczał, po tych kilku tygodniach to ze skały może mu wyjść jakieś życie.

 

Również tak jak jeden z poprzedników chciałbym się dowiedzieć jakiej barwy masz świetlówki oraz jaki wymiar akwarium?

A ułożenie skał ciekawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym jeszcze trochę innego światła ale za bardzo nie mam go gdzie zamontować akwa jest otwarte. Barwa to dzienna 10000k i niebieska blue coral. Narazie testy to mam tylko no3 no2 nh3 nh4 kh i ph (reszta będzie podejrzewam jak życie będzie miało być). Czytałem sporo i cykl azotowy można nawet skończyć w 2 tygodnie. W każdym razie tak pisali na forum od morskich zbiorników ja sobie poczekam aż wszystkie fazy miną tzn te brunatne glony które już gdzie nie gdzie mi sie pojawiają potem te zielone i na końcu te różowo czerwone. Widziałem małego raczka ale to chyba dzikus,, wieloszczety okropne ;p i nie trafiła mi się żadna rozgwiazda :( a tyle ich tam widziałem w zbiorniku z skała. Rozmawiałem z panem Skiba z Poznańskiego sklepu powiedział że dwa błazenki dadzą radę jakiś pustelnik krewetka ukwiał dla błazenków. A i dam jeszcze nową fote bo dzisiaj woda nagle się zrobiła całkiem kryształ a jeszcze wczoraj mleko było na zdjęciu widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj poleca się zoa, xenie, briareum - czyli miękkie. Widziałem na NR jesteś zalogowany, tam powinni Ci dobrze doradzić. Co do kupna to najlepiej bierz z forum (masz jeszcze dwa inne o tematyce morskiej) - spora różnorodność i ceny niższe niż sklepowe.

Myślałeś o jakichś rybach do tych błazenków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na razie całe wysiłki skierowane były na założenie akwarium ;p nie myślałem jeszcze o rybach ani o koralach jedynie to co było polecane w poradnikach. Za dwa tyg zrobię sobie listę pewnie, i coś wybiorę. Ale jak byś coś tu widział to chętnie posłucham kogoś bardziej doświadczonego :). Na NR znalazłem Pana Skibe i jego sklep dużo mi poradził pewnie u niego kupię ryby. Odwiedzę w takim razie to targowisko bo ceny internetowe są niepokojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...