Jump to content

welony potrzebują pomocy.


Recommended Posts

W 60l mam dwa welony i jednego glonka (małego) welony też nie należą do największych Na poczatku jak je kupiłam, przebarwiały sie na czarno. Musialam wyjechac i przewieźć je w słoiku. Ryby były w słoiku ok 5h. Nastepnie trafiły do mniejszego akwarium (50l). Tam zachowywały sie dziwnie. Stały się bardzo płochliwe, przy zapaleniu światła -jakby dostawały świra. Po jakiś 5 dniach w nowym akwarium, sytuacja wróciła do normy. Były takie jak wcześniej. Zauwazyłam jednak że maja podkrążone oczy na czarno, i puchną im brzuszki. Zastosowałam głodówkę w nadziei że to rozwiąże sprawę. Dwa dni bez jedzenia poskutkowały. Brzuszki opadły rybki normalnie się zachowywały. Następnie nadszedł czas na powrót do domu, musiałam znowu je przezieźć tym razem jednak niecałe 2h były w słoiku. Przywiozłam je, wszytsko było w porzadku jak zauważyłam pod niektórymi kątami widoczne białe plamki(na całym ciele) i przekrwione płetwy. Rybki jednak nie dawały oznak złego samopoczucia. Nakarmiłam je wieczorem i dzisiaj rano stały się ospałe, jak opieraja się o dno to sa lekko przekrzywione na lewy boczek. Nie sa płochliwe tylko bardzo mało pływają.

Karmię rybki pokarmem Tropical, temperatura wody 24 OC, parametrów jednak nie jestem w stanie podac bo w Sopocie nie ma testów na azotany i fosforany. Jutro dopiero zdobędę testy. Lecz rybki w świeżej wodzie znajdują się dopiero jeden dzień, więc wątpię żeby to miało jakiś związek. Boję się o moje rybki i prosze o szybką pomoc.!!

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, z ryby są w świeżej wodzie? Jeśli tak, to zaszkodził im chlor i azotany. Podaj temp. i jak zdobędziesz testy to ich wyniki. Nie wiem czy uratujesz rybki, ale na pewno poprawi im się samopoczucie w odstanej wodzie bez żadnych szkodliwych związków. Tylko tyle możesz zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Mówiac o świeżej wodzie miałam na myśli wode jeszcze nie zamieszkiwaną. Była odstana 5 dni (i zastosowałam uzdatniacz Tropical odpowiednio do litrażu)- może to za mało, ale juz raz miałam taka sytuacje ze woda miała tylko 5 dni i uzdatniacz a nie zachowywały się tak. Martwia mnie te zaczerwienienia przy nasadach płetw i pływanie pod kątem.

Temperatura jak już mowilam ma 24 OC, jutro zrobię testy i podam wyniki.

 

 

No2 no3 w normie, rybkom chyba sie polepszyło. Ale dalej pływają przechylone na bok. Apetytu nie tracą.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...