Skocz do zawartości

Problemy w akwarium, jaka obsada?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest rozbierzny i nie wiem w jaki dział dać,proszę bez warnów.

Dziś rano miałem jeszcze 5 neonków irysow a popoludniu jedna znikła a dziś wieczorem jedna jest tak jakby bezwładna ale źyje ,moje pozostale ryby to 3 gupiki dziś wieczorem wpusciłem i 2 ryby ala mieczyk cale pomaranczowe samiczka ma bialy brzuch i jakąś chorobe bo ma cos podobnego to bialych pecherzy na sobie , jaka dac jeszce obsade do 3-4 neonek 2ala mieczykow i3 gupików myślalem o krewetka red chery?Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zastanów się co tam się w akwarium dzieje. Obstawiam, że beznadzieja totalna i nie masz elementarnej wiedzy potrzebnej do prowadzenia akwarium. O odpowiednim sprzęcie pewnie też nie ma mowy. To i ryby chorują, możesz tam coś dołożyć. Za miesiąc też padnie, to kupisz nowe tak? Poczekaj aż Ci wszystko padnie i kup sztuczne rybki, na dłużej wystarczą.

 

Chyba, że chcesz się za to zabrać porządnie to lektura:

zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

 

Jeśli to przeczytałeś, to dobrze wiesz, że twoje akwarium to dramat dla żywych ryb i jeśli nic nie zmienisz zostają tylko sztuczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby co jest takiego bardzo złego ,mam filtr ,grzalke ,temperatura,roslinke ,korzeń utrzymuje sie na poziomie ok.24 stopni ,akwarium dojrzewalo tydzien z bio starterem ,chodzi ci o przerybienie czy co.Co tak ostro nie lepiej spokojnie wytlumaczyć?

 

Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nic nie napisałeś o swoim akwarium, to też zostawiasz wolne pole do popisu dla takich jak ja. Zacznij od lektury tego: jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

 

Potem przeczytaj to:

Przeczytałeś? zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

Przeczytaj i porównaj to z tym co ty zrobiłeś.

 

Pozatym na logikę weź zastanów się, czy rozsądne jest wkładać coś jeszcze do akwarium trapionego chorobami? Odpowiedz sobie na to pytanie. Temat i pytanie które postawiłeś powinno brzmieć: "co robię źle? Jak naprawić obecną sytuację" itd.

 

Na marginesie dodam, że 1 tydzień to o jakieś 2 tygodnie za mało aby coś tam wpuścić. Szalejące stężenie NO2 albo NO3 może ci ryby podtruwać. Oczywiście o testach nawet nie myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę wymienia się raz w tygodniu 10 do 20 % objętości akwarium na odstaną kranówkę, choć to też zależy od parametrów i osady.

Testy kropelkowe, Kh Gh Ph I no2 na początek.

Paskowe są tak niedokładne, że to kasa wywalona w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ryby ala mieczyk cale pomaranczowe samiczka ma bialy brzuch i jakąś chorobe bo ma cos podobnego to bialych pecherzy na sobie

Na twoim miejscu pomyślałbym o czymś na ospę, jakieś lekarstwo. Przerabiałem to niedawno.

 

Białe pęcherze to nie zawsze ospa, nie doradzaj w ciemno. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...