Skocz do zawartości

Wypławki w akwarium z Crystal Red


Martusia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim akwarium 25l pojawiły się wypławki, czy coś podobnego, akwarium ma 4/5 miesięcy. Miałam już sporo akwariów i nigdy nie miałam tego dziadostwa, w akwarium mam FILTR HJ-111B WEWNĘTRZNY i grzałkę Schark H-229.

Dzisiaj kupiłam bojownika i jutro mam zamiar kupić 2/3 Helenki, dadzą sobie radę z tym czymś?? Czy mam jeszcze coś innego wypróbować?? Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helenki w celu ograniczenia populacji ślimaków, a może dadzą radę też z wypławkami i przytulikami?? Czytałam o wypławkach, nie trzeba odsyłać do google, pytanie brzmiało czy bojownik zajmie się tym, gdzie indziej były sposoby pozbycia się tego No Planeria, albo Capisol, ale boję się stosować chemii przy Crystal red, co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałam, że chemia odpada niestety, czytałam też że jak przy świetle pokazują się wypławki to może być ich tysiące :/ Tak zdaję sobie z tego sprawę że bojownik może wytłuc mi też krewetki, ale wypławki też są niebezpieczne dla krewetek, a mój bojownik jakoś taki leniwy jest, wypławek z szyby nie chce jeść, a ślimaki to ma całkiem gdzieś, wczoraj raz wziął całkiem małego ślimaka do pyszczka i od razu wypluł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie :/ chyba że do 112l ale tam są rożne nawozy

Możesz zrobić porządną podmiankę przed przełożeniem.

 

zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś malutkiego akwa zastępczego

Zawsze może się przydać i warto takie mieć w zanadrzu.

 

ale co potem?? Aha jeszcze jedno pytanie, czy nadmanganian potasu wytępi mi jaja i wypławki?? chodzi mi o kąpiel roślinek w innym zbiorniku.

Potem restart.

Co do nadmanganianu to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak: Bojownik do 112l, do małego akwa zastępczego crystalki, jest ich 6szt, jakie najmniejsze akwa??

Może Ci się przydać do innych zabiegów,więc proponuję takie 20-25L.

 

Tylko co z roślinkami, żwirkiem, filtrem i grzałką?? szkoda wywalić, może zastosują No Planaria??

Najpierw terapia wstrząsowa sodówką,a później kuracja No Planaria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...