Skocz do zawartości

[20l] Zielone pudełko


Ejs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

To już moje 2 podejście może się uda.

 

Na razie dojrzewamy, zobaczymy co się przyjmie, a co wyleci.

 

W poniedziałek zamówię testy i będę badać wodę bawiąc się w małego chemika :D

Pojemność: - 20lL

Data założenia: 07.02.2013

Oświetlenie: Moduł oświetleniowy 11W

Ogrzewanie: Grzałka HeatZone 15W

Technika CO2: EC

Podmiany:: planowane ok 20%

Nawożenie: bakterie na razie ;)

Podłoże: drobny żwirek akwarystyczny + kulki gliniano torfowe

Filtr: Filtr Pat-Mini 4W; 50-400l/h

Rośliny: gałęzatka, mech jawajski, wgłębka, żabienica łamliwa, rogatek, pistia, heniek mały, moczarka, Hydrocotyle sp.japan i coś niezidentyfikowanego ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada hmmm myślę, że stadko pielęgnic papuzich byłoby idealne ;)

A tak na serio to pewnie skończy się na krewetkach, chodź intensywnie też myślę o bojku, ale na bank będę chciała mieć kilka zatoczków różowych :DD:

Co do żabienicy to jest ponoć ta najmniejsza wersja dorastająca do max 30cm , a tyle miejsca ma, chodź i tak w późniejszym czasie będę chciała ją zamienić na coś wysokiego rozrastającego się ale na razie nie mam pojęcia na co... Więc myślę i przeszukuję forum w poszukiwaniu czegoś idealnego :komputer:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwarium po 2 tygodniach.

Lekka modernizacja spowodowana wyższym pH niż bym chciała. Dlatego zamiast smoczej skały jest korzeń.

Żabienica wyleciała, bo faktycznie się rozbestwiła, nawet wypuściła mi jakiś dziwny pęd z boku.

Moczarka zredukowana, ze względu na słabą kondycję po przenosinach, a rogatek opchnięty za korzeniem pełni rolę dobrego stróża tych wszystkich związków azotowych czy azotynowych ;)

Pierwszy plan walczy i ładnie się rozrasta. Doszła nadwódka i subwassertang.

A wszystko prezentuje się tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie akwa podoba staram sie jak moge i to moje pierwsze takie wypociny... ;)

Co do ZWARTKI to nie wiedzialam do teraz co to jest, a ze przywedrowala do mnie taka malutka to ja chcialam wyeksponowac, ale dzieki za rade, faktycznie henkowi bedzie lepiej w grupie na samiuskim przodzie.

I w ogole dzieki Slawku za roslinki super daja sobie rade :)

Co do zatoczkow to pewnie ze przegladam bojownik.pl, a co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się nie wypowiadają, bo Twój bojownik akurat ma dosyć popularny typ ubarwienia. Co nie zmienia faktu, że to efektowny rybon.

 

Ja osobiście zatoczków nie lubie; nawet tych różowych. Moim zdaniem świderki są o wiele efektowniejsze, a helenki to już w ogóle rządzą jeżeli chodzi o małe ślimaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, szkoda różowych perełeczek :) perełeczki różowe to jak nadmiar będziesz mieć to oddawaj lub sprzedawaj w dziale giełda...

Akwarium śliczne ^^ a bojownik niesamowity jest (no niby każdy bojownik jest niesamowity i wspaniały...) no ale piękny okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dość nieoczekiwanie zjawiły się w mym baniaczku krewetki. Mój chłopak walczył o nie jak lew.

Tak więc mamy 6 Red Rili. I 2 RC które dostałam od chłopaka. Ale rozmyślam ich oddanie, chodź zostawiłabym je chętnie bo mają cudny kolor!

 

Jeszcze doszedł spory srebrny duszek, nie mogłam się oprzeć tej kruszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przytnę, przytnę i wgłębkę troszkę też przystrzygę, ale to na razie hoduję dla znajomej do akwa. 

Już niebawem będą lekkie zmiany, bo dokupiłam troszkę fajnych rzeczy z gwiazdą wodną na czele ;)

Tak więc później jak zrobię porządki to może i jakąś fotę krewetki dorzucę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...