Skocz do zawartości

Co się dzieje?


Evelyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna się niwinnie. Rybka pływa przy powierzchni. Potem wygląda na zmęczoną i przestraszoną kładzie się na żwirze i umiera. Tak było z moim mieczykiem. Zauważyłam, że mój drugi mieczyk robi dokładnie to samo. Na razie pływa przy powierzchni. Innych widocznych objaw nie ma. Boję się, że jakieś pasożyty zaatakowały akwarium. Narazie dałam MFC bo nic innego pod ręką nie mam. Jeszcze chcę dopisać, że rybka wygląda na przestraszoną. Inne rybki mają się dobrze.

ph: 6, woda miękka.

 

EDIT: Zapomniałam dopisać, że rybce odechciewa się jeść. Jedno danio też dziwnie się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się niwinnie. Rybka pływa przy powierzchni. Potem wygląda na zmęczoną i przestraszoną kładzie się na żwirze i umiera. Tak było z moim mieczykiem. Zauważyłam, że mój drugi mieczyk robi dokładnie to samo. Na razie pływa przy powierzchni. Innych widocznych objaw nie ma. Boję się, że jakieś pasożyty zaatakowały akwarium. Narazie dałam MFC bo nic innego pod ręką nie mam. Jeszcze chcę dopisać, że rybka wygląda na przestraszoną. Inne rybki mają się dobrze.

ph: 6, woda miękka.

 

EDIT: Zapomniałam dopisać, że rybce odechciewa się jeść. Jedno danio też dziwnie się zachowuje.

Przyczyną może być nieodpowiednia woda.Z tego co wiem to mieczyki preferują wodę twardą o odczynie obojętnym lub zasadowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarm mają bardzo zróżnicowany. Dostają Ichtio - vit, suszone dafnie, granulat, Tetra PRO Vegetable, Vitality & Color, tabletki roślinne i normalne, raz na jakiś czas jakieś ważywko, żywe dafnie lub ochotki, mrożone ochotki. Oczywiście nie wszystko na raz. Ale niestety już po ptakach mieczyk i danio zdechł. pH już 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...