Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

erykz dziękuję ale wszystko już przejrzałam ;) nie dlatego pisałam posta o 2:22 a lektura towarzyszyła mi do 4:30 rano :roll:

 

to jednak mało, prawie nikt nie napisał jakie konkretnie rybki można trzymać z rakami,troch lepiej jest z roślinkami,taki temat się przewinął.

 

EDIT:

 

Poza tym zasugerowała się tym co podaje "nasza" strona czyli:

 

Rak florydzki

 

Jest to jeden z popularniejszych i ciekawszych raków w hodowli akwariowej. Osiąga długość ciała do kilkunastu centymetrów i ma brązową lub niebieską barwę. W zbiornikach domowych częściej spotykana jest ta druga odmiana. Rak ten może współżyć z rybami. Ponadto nie powinien uszkadzać dużych i silnych roślin (żywi się małymi i obumierającymi). Temperatura wody powinna wynosić ponad 20 stopni. Jak większość raków, gatunek florydzki lubi zbiorniki o dużej powierzchni dna i ogromnej ilości kryjówek, jaskini i grot.

 

Rak niebieski (Yabby)

 

Kolejny rak, występujący w hodowli w silnie niebieskich kolorach. W naturze można spotkać również odmiany szare lub szaro-niebieskie. Są rakami o wspaniałych walorach estetycznych i niezwykle pięknie wyglądają w akwarium. Dorastają do kilkunastu centymetrów długości. Zjadają przeważnie martwą materię organiczną. Nie powinny atakować rybek, jeżeli nie są przegłodzone. Jeżeli trzymane są w grupach po kilka sztuk, w akwarium powinno zapewnić się im dużą ilość kryjówek, gdyż podczas zrzucania pancerza mogą być zjedzone przez inne osobniki.

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzebę stary temat :D

 

Zdaję sobie sprawę że temat był już niejednokrotnie wałkowany ale po długiej lekturze nadal mam wątpliwości.

 

Chciałbym miec w akwarium raka a rodzice raczej by mi nie pozwolili zakładać kolejnego zbiornika więc szukam w internecie jakiejś łagodnej odmiany raka która mogłaby pokojowo koegzystować z innymi mieszkańcami akwarium.

 

Na pewnej stronie znalazłem informacje jakoby rak tygrysi był prawie wyłącznie roślinożerny i stąd moje pytanie, czy ktoś miał kiedykolwiek do czynienia z takim rakiem oraz czy przy odpowiedniej liczbie kryjówek w akwarium 120l mógłby mieszkać taki rak wraz z 3 zbrojnikami niebieskimi i 6 kiryskami + krewetka filtrująca i kilka amano?

 

Zastanawiam się również nad ewentualnie zamiast tygrysiego nad raczkami z patzucaro albo moczarowymi ale obawiam się że w 120l z licznymi kryjówkami mogłoby ich nie być widać, wystarczy mi ze moje amano rzadko kiedy widuję wśród roślin.

 

Ponadto jeśli ktoś miałby namiary na kogoś z okolic z łodzi kto miałby na sprzedaż takiego raczka to byłoby miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście 2 raki marmrkowe od jakiś 2 miesięcy ...

Oba są dość duże . tzn mają coś koło 6 cm .

Trzymam je w akwarium 26 l .

Teraz są od kilku dni razem z 2 rybkami (Brat się pozbywa akwa i mi wrzucił :) ) .

Jak na razie nie atakują, chodź może to być spowodowane tym że mają od jakiegoś tygodnia jaja .. i czekam aż się wylęgną .. i wtedy bd trzeba się zastanowić co zrobić z małymi :?::?: (może sklepy zoo . mi przyjmą ? .. zobaczymy ile ich bd ; ) )

Roślinki u mnie zniknęły po jakiś 2 tyg . zjedzone doszczętnie ; ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...