Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie radze trzymac raków z rybkami a po za tym nie ten dział

dlaczego nie ten dział?

raki można trzymać z rybami, ja trzymam swojego z 25 danio i kilkunastoma krewetkami w 160 litrach. myślę ze nie każdy gatunek ryb jest odpowiedni, te duże i wolne mogą paść ofiarą raka. danio są szybkie i zwinne, akwarium jest zarośnięte i rak nie rusza ani ryb ani roślin. kwestia tego aby go karmić odpowiednio chyba. podaje mu warzywa, mięsko, rozwielitki, oczliki itp. a obserwowanie go łażącego po zbiorniku daje dużo satysfakcji. tu jest nieco informacji o rakach:

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/proc ... -1887.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo szybko się rozmnażają, niszczą rośliny a takze zdarza sie ze polują na ryby...

 

Kiedys przygarnąłem 3małe raczki po kilku miesiącach nie nadązyłem ich wyrzucac

a najgorszy widok jak taki rak trzyma Ci w szczypcah rybe i ja rozcina i zjada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo szybko się rozmnażają, niszczą rośliny a takze zdarza sie ze polują na ryby...

 

Kiedys przygarnąłem 3małe raczki po kilku miesiącach nie nadązyłem ich wyrzucac

a najgorszy widok jak taki rak trzyma Ci w szczypcah rybe i ja rozcina i zjada....

wszystko zależy od gatunku. proponuje pogooglac!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak...to zależy jakiego raka chcesz trzymać jeżeli marmurkowego to na pewno musisz się liczyć z tym że chętnie zapoluje na rybki , które będą wolniejsze,a roślinami się po prostu będzie pożywiał i oczywiście największy problem rak marmurkowy jest dzieworodny, czyli rozmnaża się "sam ze sobą" i można się dochować niezłej gromadki po kilku miesiącach chyba, że młode raczki nie będą miały się gdzie schować to dorosły rak chętnie je zje jak będzie głodny...Rak florydzki jest podobno łagodniejszy i nie niszczy roślin tak jak marmurkowy oraz podobno rzadziej zdarza się, że urządza sobie polowania na ryby i do jego rozmnożenia potrzebne już są samiec i samica...tylko jest problem bo niektórzy mogą wcisnąć komuś raka marmurkowego jako florydzkiego ponieważ marmurkowy występuje czasami w odmianie niebieskiej i łatwo można pomylić(koleżanka ma właśnie raka marmurkowego i sam wziąłem go za florydzkiego ale jak się dowiedziałem że mnoży się sam ze sobą to nie miałem wątpliwości co to za gatunek).Raki powinny mieć dobrze napowietrzaną wodę oraz dekoracje takie aby mogły się po nich wspinać ku powierzchni wody lecz trzeba zabezpieczyć akwarium pokrywą bo mogą uciec z akwarium, a raki potrafią przeżyć na lądzie.O temperaturach nie będę Ci pisał bo to znajdziesz w wikipedii.Ale tak jak inni również polecam trzymać w akwarium samego raka, a nie robić taki misz masz i wpuścić do jednego akwa ryby, raki i bóg wie jeszcze co.Podobno niektórzy trzymią krewetki z rakami i raki ich nie konsumują a nawet pozwalają im wchodzić na pancerz, ale na żywo się z tym jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpela ma 40l na tego jednego raka marmurkowego ale co miesiąc wyławia młode aby nie dopuścić do plagi w akwarium...Wydaje mi się, że ok. 50l może nawet mniej na jednego raka wystarczy, zależy też oczywiście jakiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

W związku z tym,że robię restart obsady a w moim zoologicznym jest akurat do kupna rak florydzki zastanawiam się nad jego kupnem.

 

Oczywiście jeśli mnie przekonacie odejdę od tego pomysłu ;)

 

mój litraż to 112. Jeśli zdecydowałabym się na raka to jakie ryby byście proponowali? wiem ze muszą być wystarczająco szybki by raczej ich nie złapał.

 

Zdania są podzielone: niektórzy twierdzą że mają tego raczka z np neonkami i jest ok inni że mają wszystko wyłapane. Jednak wyczytałam też że ten raczek podobno jest dużo lepszy do trzymania niż np marmurkowy.

 

Ciekawa jestem Waszych propozycji :)

 

ps macie jakieś rady jak napewno odróżnić marmurkowego od florydzkiego? słyszałam o numerach ze ludzie kupowali niby florydzkiego a okazywało się że to marmurkowy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raki często sa aktywne w nocy, gdy już rybki śpią, więc któregoś dnia możesz się obudzić i może ci jakiejś rybki brakować. Ale to wszystko jest wliczone w niebezpieczeństwo trzymania raka. Także delikatniejsze roślinki nie będą raczej bezpieczne. Jeśli chcesz, żeby fauna i flora była w aqua bezpieczna i chcesz mieś raka to polecałbym wybór raczków "pacyfistów" z rodziny Cambarellus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...