Skocz do zawartości

Identyfikacja roślin


PiaseQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na prawo jest ( ta czarwona) ludwigia repens lub rubin, i duży heniek, na powierzchni pistia, okreś co chesz trzymać.

Albo inaczej, napisz czy masz akwarium czy zamierzasz dopiero założyć?

Podaj jego wymiary, oświetlenie, najpierw lepiej coś postanowić, to pomoże w wyborze podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek już zalany od tygodnia (dzisiaj równo tydzień stoi)

45L (50x30x30) na ziemi ogrodowej na to bazalt, oświetlenie to 14W podaję CO2 w płynie (Easy Carbo).

Rośnie już Ludwigia, Lysimachia, dwie cryptocoryny, Nurzaniec, Limnophilia, Rogatek i jakaś trawka podobna do paproci.

Tyle że jedna Kryptokoryna, nurzaniec i Limnophilia powoli żółkną i brązowieją (może uda je się uratować, od trzech dni podaje co2)

Absolutnie nie chcę zwartek. Chciałbym zrobić małą Azję. Będą w niej pływały razbrory i bojek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie ... dwie cryptocoryny,...

Tyle że jedna Kryptokoryna, nurzaniec i Limnophilia powoli żółkną i brązowieją (może uda je się uratować, od trzech dni podaje co2)

Absolutnie nie chcę zwartek.

To po co chcesz ratować cryptocoryny?

Cryptocoryna i zwartka to to samo :lol:

 

Poza tym zwartka to jedna z głównych roślin biotopu Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to to samo :P Ale jak już mam w akwa to dlaczego mam pozwolić jej zgnić. Nie lubię ich ze względu na to że się rozrastają i później już tylko widać łodygę bo jest tak duża i liście pływają przy tafli wody. Mam dwie i więcej mi nie trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to to samo :P Ale jak już mam w akwa to dlaczego mam pozwolić jej zgnić. Nie lubię ich ze względu na to że się rozrastają i później już tylko widać łodygę bo jest tak duża i liście pływają przy tafli wody. Mam dwie i więcej mi nie trzeba :P

To akurat zależy od gatunku.Są zwartki,które dorastają do5 cm ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jedną, przez trzy lata z jednej sadzonki zrobiło się 6-8 po 50-60cm (bez jakichkolwiek nawozów) z czego moje akwa ma 30 cm wysokości :P

Może i jest tak jak mówisz ale wole nie inwestować w te rośliny (jedna mi wystarczy).

Nie może, a na pewno-spójrz choćby na cryptocoryne parva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...