Jump to content

wybór świetlówek?

Recommended Posts

witam.

Posiadam zbiornik około 380l, długości 123cm.

Na razie mam 2 świetlówki. Jedna to jakiś tropickal light 38W (nie wiem o nij za wiele, bo jej nie kupowałem osoboście). Druga to zakupiona dziś aqua-glo 40W. Mam też sun-glo 25W ale nie jest podłączona (zastała zastąpiona przez tą aqua-glo)Wiem że to jeszcze raczej za mało, więc proszę o porady na co zmienić tą tropickal i co ewentualnie dołożyć??

No tak, ale na co zmienić tą tropical, bo nawet nie wiem co to jest. Może life-glo??

dziś widziałem żarówki t5 i przy długości 114cm mają 54W, takie dwie by mi wystarczyły, tylko czy moja instalacja je odpali?? jest niby na 2x40W, a nie będę kupował świetlówek i zmieniał gniazd, żeby to sprawdzić. Może ktoś podłączał świetlówki wiekszej mocy niż nominalna lapmy??

No ja też właśnie nie wiem. Lampę mam na dwie świetlówki, typowo akwariowa. Jakby była ze zwykłymi starterami to by nie było problemu, ale to jest zestaw szybkozapalający się ma startery elektroniczne.

Czy jest jakaś różnica wydajności miedzy T8 i T5 przy tej samej mocy??

Masz mnie nie znam na to odpowiedzi :o

Widziałem na forum wypowiedź, że T5 są lepsze, że ich swiatło łatwiej dociera do dna. W szkole mnie uczyli, że to zależy od długości fali, znaczy barwy światła, w sieci nie znalazłem potwierdzenia , że T5 są wydajniejsze. Tyle tylko, że przy tej samej długości mają wiekszą moc.

Share

• Create New...